Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 30
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs akwarystyczny  (Przeczytany 113166 razy)
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #15 : Grudzień 20, 2010, 16:59:08 »

Jestem za !
Ale te 30 zł "wpisowego" odstraszy ludzi. Może lepiej by było wciągnąć forum w program partnerski lub zarabianie przez reklamy ? Tylko tyle aktualnie przyszło mi do głowy.

Założenie jest takie że każdy użytkownik ma prawo wziąć udział w konkursie prawda ?  Bo konkurs fotograficzny tak jakby dyskwalifikuje amatorów takich jak ja.
Też nie można pozwolić każdemu bo dzieciaki narobią kont i prawdopodobieństwo wygranej jest większe. Powiedzmy że granica to min 60 sensownych postów na forum.

Pomysł bardzo ciekawy...
 
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #16 : Grudzień 20, 2010, 19:49:42 »

Jestem za !
Ale te 30 zł "wpisowego" odstraszy ludzi. Może lepiej by było wciągnąć forum w program partnerski lub zarabianie przez reklamy ? Tylko tyle aktualnie przyszło mi do głowy.

Założenie jest takie że każdy użytkownik ma prawo wziąć udział w konkursie prawda ?  Bo konkurs fotograficzny tak jakby dyskwalifikuje amatorów takich jak ja.
Też nie można pozwolić każdemu bo dzieciaki narobią kont i prawdopodobieństwo wygranej jest większe. Powiedzmy że granica to min 60 sensownych postów na forum.

Pomysł bardzo ciekawy...
 
Wszystkie powinowactwa z innym źródłem niż wpisowe jak dla mnie odpadają.
30 zł jest przy założeniu, że zgłosi się 15 osób, jeśli zgłosi się 30 osób wystarczy np. po 15zł.
Z resztą nie jest to też sztywna regula, ja moge dać 50zł, Ty dasz 10zł i już mamy np. 2 osoby.
Ktoś inny da 35zł, ktoś inny 20, ktoś jeszcze inny 10.
Istotą tego zbierania jest dobicie do magicznej kwoty ok 400zł tak by można było kupić w miare sensowne nagrody.

Konkurs fotograficzny to był tylko przykład.
Przyszła mi do głowy opisowa relacja gatunku aktualnie posiadanego w baniaku, taki przebieg od aklimatyzacji po tarło.
Najciekawszy opis wg użytkowników bioracych udział w konkursie wygrywa


Napisze jeszcze raz, wszystko jest w fazie projektowej ale nie piszcie prosze o finansowaniu z innego źrodła niż wpisowe bo własnie zalozeniem tego wątku było wpisowe jako otwarcie bramy do konkursu.

Jeśli kogos przeraża magiczne 30zł, prosze o zgłoszenia większej ilości ludzi, napewno kwota wpisowego będzie niższa.

Pozdrawiam.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #17 : Grudzień 20, 2010, 20:49:12 »

 

Przyszła mi do głowy opisowa relacja gatunku aktualnie posiadanego w baniaku, taki przebieg od aklimatyzacji po tarło.

Pozdrawiam.

HAhaha, ale trafiłeś. Smiley
Aktualnie mam w zbiorniku same korzenie, gałęzie i chwasty.
Póki co nie mam czego opisywać. Na pewno  jednak dołożę się do składki ile będzie trzeba.

Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #18 : Grudzień 20, 2010, 21:19:21 »

HAhaha, ale trafiłeś. Smiley
Aktualnie mam w zbiorniku same korzenie, gałęzie i chwasty.
Póki co nie mam czego opisywać. Na pewno  jednak dołożę się do składki ile będzie trzeba.

Pozdrawiam
Ja też nic nie mam za wyjątkiem krzaków i korzeni.
Generalnie, ja byłbym za fotką.
Prawdę mówiąc, tego typu konkurs daje spore możliwości, jeden z nas zrobi fotke swojej bańki malawi, inny zrobi roślinniaka a i tak wszyscy z biorących udział w konkursie ludzi, wybiorą to co im się najbardziej podoba.
Problem polega na tym, że osoba posiadajaca lustrzankę i minimalne umiejętności fotograficzne bije na głowe posiadaczy kompaktów.
Sam mam kompakt ale uwielbiam fotografie, stąd jako pierwszy do głowy przyszedł mi pomysł z fotką.

Koncepcja z opisaniem przebywających w baniaku ryb, ich zwyczajów itp. jest też ciekawa, pomijając już zabawe, dostajemy też pewien walor edukacyjny a same artykuły mogę być później wykorzystane jako źródło dla nowych akwarystów.

Czekam cały czas na inne pomysły Smiley
Zapisane

deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #19 : Grudzień 20, 2010, 21:19:43 »


Wszystkie powinowactwa z innym źródłem niż wpisowe jak dla mnie odpadają.
30 zł jest przy założeniu, że zgłosi się 15 osób, jeśli zgłosi się 30 osób wystarczy np. po 15zł.
Z resztą nie jest to też sztywna regula, ja moge dać 50zł, Ty dasz 10zł i już mamy np. 2 osoby.
Ktoś inny da 35zł, ktoś inny 20, ktoś jeszcze inny 10.
Istotą tego zbierania jest dobicie do magicznej kwoty ok 400zł tak by można było kupić w miare sensowne nagrody.

Konkurs fotograficzny to był tylko przykład.
Przyszła mi do głowy opisowa relacja gatunku aktualnie posiadanego w baniaku, taki przebieg od aklimatyzacji po tarło.
Najciekawszy opis wg użytkowników bioracych udział w konkursie wygrywa


Napisze jeszcze raz, wszystko jest w fazie projektowej ale nie piszcie prosze o finansowaniu z innego źrodła niż wpisowe bo własnie zalozeniem tego wątku było wpisowe jako otwarcie bramy do konkursu.

Jeśli kogos przeraża magiczne 30zł, prosze o zgłoszenia większej ilości ludzi, napewno kwota wpisowego będzie niższa.

Pozdrawiam.

Podpisuje się pod tym co napisał Mrs .
Dodam tylko że bardziej podoba mi się pomysł "artykułu " na temat posiadanych ryb plus fotki , filmy itd itp  . Konkursów fotograficznych było i będzie jeszcze wiele a one dają przewagę ludziom z dobrym sprzętem i wiedzą o fotografowaniu . Ponadto chciałbym aby konkurs dał szanse wszystkim . Tym co posiadają wypasione HT roślinniaki jak i tym co bardziej nastawiają się na zapewnienie rybom idealnych warunków , a te  zbiorniki  nie zawsze są gratką dla estetów.

Piszę się na to i składkę wpłacę

« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 21:21:26 wysłane przez deleden » Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2010, 21:25:13 »

Piszę się na to i składkę wpłacę
Ogromnie mnie to cieszy.

Masz racje co do fotki, tego typu konkursów była masa, natomiast ciekawych "opisowek" nie ma tak wiele. Dodatkowo, daje to szanse każdemu z nas.

Ciesze się, że jesteś z nami.
Jest nas coraz więcej więc istnieje spora szansa, że konkurs uda się zorganizować.

Jeśli chętnych użytkowników będzie przybywać, pomyśle nad jakimś regulaminem.
Pewien jego zarys mam już w głowie, pewna osoba też poddała mi ciekawy pomysł odnośnie samego regulaminu.

Pozdrawiam.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #21 : Grudzień 20, 2010, 21:31:26 »

Z tym sprzętem to nie przesadzajcie. Liczy się podejście do tematu.
Mam niezły podobno aparat, a zdjęcia robię takie, że szkoda gadać Cheesy

Co do opisu to nie obrażając nikogo co poniektórzy mieliby wielkie problemy(podstawy pisowni i konstruowania zdań).


Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #22 : Grudzień 20, 2010, 21:39:20 »

Co do opisu to nie obrażając nikogo co poniektórzy mieliby wielkie problemy(podstawy pisowni i konstruowania zdań).
Wiesz, wszystko ma swoje plusy i minusy
Podstawa to znaleźć złoty środek bo założeniem wątku było demokratyczny wybór wszystkiego, od tematu, przez regulamin po nagrody i zwycięzców.

Mamy konkurs fotograficzny, mamy opisówke i nikt nie powiedział, że to koniec. Wszelkie inne pomysły są mile widziane.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #23 : Grudzień 20, 2010, 21:48:42 »

Mrs tak naprawdę wszystko i tak się raczej sprowadza do fotografii bądź opisu.
Mogą być rożne tematy zdjęć co najwyżej. Podobnie wygląda sprawa opisówek.
Ciekawym   tematem mogłoby być np: " moje marzenie akwarystyczne"
Jeżeli ktoś ma inne pomysły to czekam z utęsknieniem Smiley

Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #24 : Grudzień 20, 2010, 21:56:02 »

Ciekawym   tematem mogłoby być np: " moje marzenie akwarystyczne"
Można puścic wodze fantazji Smiley
Pomysł w sumie dobry Smiley
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #25 : Grudzień 20, 2010, 22:19:30 »

Proponowałbym skupić się na razie na najprostszych pomysłach, a więc fotka lub opis. Jakoś trzeba przetrzeć szlak i sprawdzić czy pomysł zafunkcjonuje w praktyce. Jeśli "chwyci", a mam wielką nadzieję że tak, to pomysłów na kolejne edycje na pewno nie zabraknie. Jasne, można się zastanawiać czy jakość fotek będzie miała decydujące znaczenie (moim zdaniem pomysł na ciekawe ujęcie będzie jednak ważniejszy) lub czy jakość tekstów będzie zadowalająca ale tak czy siak to my forumowicze podejmiemy decyzję kto zasługuje na nagrody.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #26 : Grudzień 21, 2010, 08:11:33 »

W ostatnim dużym konkursie organizowanym przez Wodny Świat z konkretnymi nagrodami (pierwsze miejsca były premiowane sprzętem na sporo ponad 500, o ile nie 1000 pln), z tego co pamiętam, wzięło udział w sumie 21 osób (w tym pewnie sporo które tylko dla konkursu się zarejestrowały - w tym ja). Jakoś mi się w łowie nie mieści, że do konkursu z wpisowym zgłosi się więcej niż 5 osób... Nie chcę być złym prorokiem, ale takie są realia, bez zaangażowania "władz" forum, nie ma szans na zorganizowanie porządnego konkursu. A wpisowe nawet na poziomie 30pln, odstraszy zdecydowaną większość.
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #27 : Grudzień 21, 2010, 08:27:05 »

Eee tam. 3 dychy to nie tak dużo, zwłaszcza, że jest sporo mam wrażenie forumowiczów dorosłych. Oczywiście nie widzę inaczej niż, że Admin i Mody dorzucają się do składki - w końcu inicjatywa promuje forum - oraz może jakieś gifty pocieszenia, które można załatwić od sponsorów/reklamodawców?

Poza tym fajnie by było jakby jednak oddać to w ręce admina, bo generalnie przy konkursach jest coś takiego jak podatek od nagród i najczęściej płaci ten podatek organizator a wygrani nie przejmują się rozliczeniem z US - także Przemek mógłby to supportować.

Nie ma co zabijać idei, bo jest fajna. Ja bym utrudnił jednak konkurs i rozciągnął go w czasie - pozwoli to na zebranie zrzutki (o stanie konta konkursowego będzie można informować na bieżąco a na końcu wygrany powie co za to chce (ryby, sprzęt, pokarmy, chemia, rośliny) - tak zwiększymy atrakcyjność konkursu - bo jak np. nagrodą główną jest fluval 205 a ja mam duży baniak i dobry filtr to dla mnie konkurs jest nieatrakcyjny, ale jak widzę, że do wyjęcia jest 250zł głównej nagrody, a po 150zł za drugie i 100zł trzecie miejsce, to ja już wiem na co bym przeznaczył  Smiley

Na czym miałoby polegać utrudnienie konkursu? Np. na tym, żeby relacjonować postępy ze swojego baniaka - np. zakładanie roślinniaka, doprowadzenie do tarła i do wylęgu narybku, rozmnażanie ślimaków, krewetek - liczyć się będzie całokształt oceniany jako np. dbałość o wodę, o wygląd i aranżację, dbałość o zwierzęta, jakość i ujęcia fotek, realizacja celu założonego na początek.

Proponuję, aby komisja składała się w połowie z modów i w połowie ze starszych forumowiczów nie biorących udziału w konkursie.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #28 : Grudzień 21, 2010, 08:46:26 »

W ostatnim dużym konkursie organizowanym przez Wodny Świat z konkretnymi nagrodami (pierwsze miejsca były premiowane sprzętem na sporo ponad 500, o ile nie 1000 pln), z tego co pamiętam, wzięło udział w sumie 21 osób (w tym pewnie sporo które tylko dla konkursu się zarejestrowały - w tym ja). Jakoś mi się w łowie nie mieści, że do konkursu z wpisowym zgłosi się więcej niż 5 osób... Nie chcę być złym prorokiem, ale takie są realia, bez zaangażowania "władz" forum, nie ma szans na zorganizowanie porządnego konkursu. A wpisowe nawet na poziomie 30pln, odstraszy zdecydowaną większość.
Oj tam. Po co od razu "czarnowidztwo"?
Jak się nie uda to się nie uda i tyle. Świat się nikomu nie zawali.
Koncepcja myślę, że jest dobra a magiczne 30zł jeśli kogoś powala na kolana...cóż, nikt nikogo do niczego nie zmusza, prawda? Smiley

Eee tam. 3 dychy to nie tak dużo, zwłaszcza, że jest sporo mam wrażenie forumowiczów dorosłych. Oczywiście nie widzę inaczej niż, że Admin i Mody dorzucają się do składki - w końcu inicjatywa promuje forum - oraz może jakieś gifty pocieszenia, które można załatwić od sponsorów/reklamodawców?

Poza tym fajnie by było jakby jednak oddać to w ręce admina, bo generalnie przy konkursach jest coś takiego jak podatek od nagród i najczęściej płaci ten podatek organizator a wygrani nie przejmują się rozliczeniem z US - także Przemek mógłby to supportować.

Nie ma co zabijać idei, bo jest fajna. Ja bym utrudnił jednak konkurs i rozciągnął go w czasie - pozwoli to na zebranie zrzutki (o stanie konta konkursowego będzie można informować na bieżąco a na końcu wygrany powie co za to chce (ryby, sprzęt, pokarmy, chemia, rośliny) - tak zwiększymy atrakcyjność konkursu - bo jak np. nagrodą główną jest fluval 205 a ja mam duży baniak i dobry filtr to dla mnie konkurs jest nieatrakcyjny, ale jak widzę, że do wyjęcia jest 250zł głównej nagrody, a po 150zł za drugie i 100zł trzecie miejsce, to ja już wiem na co bym przeznaczył  Smiley

Na czym miałoby polegać utrudnienie konkursu? Np. na tym, żeby relacjonować postępy ze swojego baniaka - np. zakładanie roślinniaka, doprowadzenie do tarła i do wylęgu narybku, rozmnażanie ślimaków, krewetek - liczyć się będzie całokształt oceniany jako np. dbałość o wodę, o wygląd i aranżację, dbałość o zwierzęta, jakość i ujęcia fotek, realizacja celu założonego na początek.

Proponuję, aby komisja składała się w połowie z modów i w połowie ze starszych forumowiczów nie biorących udziału w konkursie.

Temat konkursu jest ciągle do dyskusji Smiley
Nie wiem Bloniu czy utrudnienie konkursu, rozciąganie w go w czasie ma sens w momencie gdy nagrody też na kolana nie powalają.
Masz jednak racje, po co komuś kto już ma filtracje kolejny filtr?
Może faktyczne lepiej zrobić nagrody pieniężne, w epoce przelewów elektronicznych dostępnych dla każdego, byłoby to najlepsze wyjście.
Zwycięzca później by się pochwalił na co wydał wygraną i czy byłaby to krata wódki czy nowy fluval, jest to bez znaczenia Smiley

Co do zainteresowania ze strony moderatorów to może Was teraz zaskoczę ale temat konkursu omawiałem na PW z...Asmim, to on podał mi zarys regulaminu konkursu więc zainteresowanie jakieś tam ze strony władz jest, przekonany jestem, że wszyscy moderatorzy łącznie z Przemkiem temat czytają i czekają po prostu jak się to rozwinie.
Nie ukrywam też, że ciągle licze na wsparcie ze strony pozostałych wiodących w ostatnim czasie użytkowników tego forum. Pewnie się domyślacie kogo mam na myśli Wink

Wsparcie ze strony władz może być, nie oczekuje jednak wsparcia finansowego od moderatorów czy Przemka bo niby dlaczego? Ja mam na to troszkę inne spojrzenie i dalej foruje wpisowe na jakimś tam poziomie natomiast Przemek czy moderatorzy mogli by ewentualnie pomóc w nagłośnieniu konkursu, może jakieś info na stronie głównej, może pomoc w rozreklamowaniu konkursu? Mimo wszystko pozostawienie wszystkiego w rękach użytkowników może być ciężkie…

Wszystko to faza koncepcji, najbardziej cieszy mnie to, że pomysł na konkurs  to metaforyczna piłka tenisowa natomiast tenisistów takich jak błoniu, emperor czy wszyscy inni zabierający tu głos, przybywa i piłka kierowane jest w różnych kierunkach a ja sam głęboko wierze w to, że w końcu trafi ona na odpowiedni tor.
I tym poetyckim akcentem zakończę swój post Smiley

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 08:50:28 wysłane przez mrs » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #29 : Grudzień 21, 2010, 10:29:17 »

Panowie, dostałem informacje od Administratora - Przemka na PW. Pisze on, że z uwagi na brak czasu w  konkursie nie może udzielić nam wsparcia jednak inicjatywę jak najbardziej popiera.

Poprosiłem go też o umieszczenie info o planowanej organizacji konkursu na stronie głównej Wodnego Świata.
Może zainteresuje to szersze grono użytkowników.

Jeśli odpowie, dam znać.

Pozdrawiam.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 30
  Drukuj  
 
Skocz do: