Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 309248 razy)
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #135 : Maj 03, 2007, 15:12:07 »

No niestety czasem tak bywa że jak tylko sprzedawca wyczuje ze o czym kupujący nie ma pojęcia to każde gówna chcą mu wcisnąć.
Raz byłem świadkiem jak sprzedawca wmawiał babce ze może śmiało dokupić do swojego wielogatunkowego akwa trochę kolorowych pyszczaków(jak sama powiedziała one są takie kolorowe),powiedziałem babce ze koleś bredzi i o akwarystycy ma takie pojecie jak ja o lotach międzygalaktycznych.Koleś sie spienił a paniusia zaoszczędziła parę złotych i problemów z akwa.
Spotkałem sie tez z ospą na Neonach Inessa i zapytałem sprzedawcy czy one przypadkiem chore nie śa ??Usłyszałem w odpowiedzi te rybki tak wyglądają Lips Sealed
Jest to smutny ale bardzo popularna proceder i jeśli tylko widzicie ze jakis sprzedawca coś ściemnia,sprzedaje chore rybki to odrazu zwracajcie im na to uwagę,róbcie to tak głośno jak tylko sie da niech cały sklep usłyszy ze koleś kity wciska.
Zapisane

zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #136 : Maj 03, 2007, 17:53:21 »

Właśnie tak zrobili moi rodzice wtedy jak wcisnęli mi te chore neonki w M1. Od tamtej pory tam co chwila jakaś kwarantanna jest. A może było już więcej skarg?
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #137 : Maj 03, 2007, 20:11:16 »

taki maly wskaznik na to, czy w sklepie maja czeste choroby jest oferta b. drogich ryb z dzikiego odlowu, np. L-zbrojnikowate. Jesli takich nie oferuja, to najprawdopodobniej dla tego, ze juz takie mieli, ale im wszystkie wyzdychaly i juz wiecej nie zamawiaja.

Czyli im wiecej b drogich rybek w ofercie (tak od 150-500,- PLN), tym bezpieczniej.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #138 : Maj 03, 2007, 21:20:47 »

Faktycznie można to przyjąć za jakiś wyznacznik.
Ale najsmutniej jest wtedy gdy sprzedawca powie wszystko byle coś sprzedac.
Mnie to rzadko tyka bo akwarystyka to moje hobby od ponad 10 lat ale zawsze rodzą sie jakies pytania,
czasami dla zabawy pytam o coś sprzedawce i to co można usłyszeć zwala z nóg.
Dlatego czytajcie rozmawiajcie a swoją wiedzą dzielcie się z innymi.
Zapisane

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #139 : Maj 03, 2007, 22:15:33 »

Mi kiedyś babka powiedziała, że dorosłych skalarów w 112 litrach może być 8 !!
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #140 : Maj 03, 2007, 22:43:02 »

 Lips Sealed
Zapisane

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #141 : Maj 03, 2007, 22:52:57 »

Lips Sealed

Dokładnie, nic dodac nic ująć
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #142 : Maj 04, 2007, 07:49:31 »

A ja swego czasu w M1 widziałam całą masę bojowników w takich pojemnikach, gdzie ryby dosłownie nie miały nawet możliwości płetw rozprostować.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #143 : Maj 04, 2007, 09:37:17 »

Niestety to już częsty przypadek Sad Sad Sad Sad Sad
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #144 : Maj 04, 2007, 18:06:45 »

No cóż... Wciąż pokutuje stereotyp, że bojownik to ryba z żelaza.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #145 : Maj 04, 2007, 20:04:43 »

Szkoda ze tak wiele błędów powodowanych jest prze to ze sprzedawca zrobi wszytko byle by sie czegos pozbyć.Zaczyna to przypominać oddawanie auta do mechanika i słuchanie czego to nie musimy zrobić i kupić.

Dlatego naprawdę warto trochę poczytać i dopiero wtedy dokonywać zakupów bo w przeciwnym razie można zrobić krzywdę swoim podopiecznym tylko dlatego ze posłuchało sie niewłaściwej osoby
Zapisane

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #146 : Maj 04, 2007, 22:27:33 »

Też czasami trzeba wiedzieć gdzie czytać, ile razy nawet tutaj inni użytkownicy podawali strony, blogi o rybach gdzie bojowniki były w kulach trzymane i to było oki Smiley trzeba kilka żródeł wypróbować zanim się znajdzie to które najbardziej odpowiada np. ja szukałam i tylko to forum dało mi to czego szukałam Smiley
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #147 : Maj 05, 2007, 09:04:14 »

Tak - na jednej stronie czytałam raz jak jedna dziewucha trzymała bojowniki w kuli - i tak w ciągu miesiąca wykończyła 6 par tych ryb.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #148 : Maj 05, 2007, 09:44:49 »

Mi kilka lat temu sprzedawca wpakowal 4 brzanki rekinie do akwa 75 x 30 cm bo ładne to takie, błyszczące i wygląda fajowsko jak rekin. Oczywisce na poczatku było fajnie ale jak rybki urosły to sie zaczęła rzeznia. Spłszone ryby rozbijaly sie o szyby itp.. Ok, to bylo kilka lat temu i dzisiaj wiem o wiele wiecej wiec takich bledow nie popelnie. Teraz to do sklepu wchodze i wiem czego chce. Rzadko wdaje sie w rozmowy ze sprzedawcami bo wiem o rybce, ktora kupuje co potrzebuje. Tu z pomoca przychodzi literatura i fora takie jak to Cool.  Oczywiscie wczesniej warto poobserwować ryby w akwa, jak sie zachowują czy nie mają ubytków, chorob. Oglądanie nic nie kosztuje, chociaz kilka razy sie zdarzylo ze sprzedawca zapytal czy kupuje coś czy wychodze bo ryby płoszę hehe. Warto tez zaglądnac do woreczka z rybkami przed zapłata i w razie czego wymienić. Prawa klienta istnieja! Jeśli o chodzi o bojowniki w kubeczkach to niestety nie spotkalem jeszcze sklepu w ktorym by tego nie robiono. W sumie to nie ma sie czemu dziwic, kazdemu bojownikowi potrzebne by było osobne akwarium a nie z wszystkimi rybkami można je trzymać. W jednym sklepie widzialem jak kubeczki staly na pokrywie od akwa, co juz jest lepszym rozwiązaniem bo przynajmniej woda sie troche ogrzewa. Czasami tez bojki sa w akwa, przegrodzone kojcami wiec to moim zdaniem jest ok. Wink Aaa i jeszcze chcialem dodac ze w moim mieście w większosci sklepów na akwariach z rybkami są naklejone zdjęcia i troche tekstu z wymaganiami, temperamentem, wielkością itp. więc to w jakimś stopniu ułatwia zakupy początkującym.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 09:47:53 wysłane przez splendens » Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #149 : Maj 05, 2007, 12:07:59 »

No to masz dobrze. W Krakowie sklepów z rybkami są dziesiątki więc wiadomo że nie wszystkie mogłam i mogę odwiedzić, ale w tych których byłam nie ma takich informacji.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: