Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 309240 razy)
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #750 : Styczeń 01, 2010, 01:32:02 »

Moim zdaniem jak ktoś bierze się za otwarcie sklepu zoologicznego to powinien opanować przynajmniej podstawowe wiadomości na temat zwierząt które tam będzie sprzedawał .

Powinno być podobnie jak z farmacją. Nie masz pojęcia - nie ma cię w biznesie.
Zapisane
miki12101
Zainteresowany
**
Wiadomości: 153

Impossible is nothing


« Odpowiedz #751 : Styczeń 01, 2010, 02:58:37 »

W sobote miałem niezłą sytuacje w sklepie KAKADU w Arkadii, gość wciskał klientowi antybiotyk dla ludzi, zeby pozbył się glonów:o
Zapisane
Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #752 : Styczeń 12, 2010, 18:24:17 »

W Opolu koło Karolinki jest slep Zoo Natura. A w nim jest koleś, który jest strasznie niski. Kupowałem z kolegą tam krewetki. 10 minut szukał drabinę by dosięgnąć do akwarium a później wyławiał nam 3 krewetki (Red) prawie 5 minut jedną. Tak sięna niego w kolegą wkurzyłem, że jak nam oddawał krewetki to powiedzieliśmy mu, że "dziękujemy za pośpiech". Zrobił taką śmieszną minę, że prawie się w tym sklepie nie poszczałem ze śmiechu. xD  Good !
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #753 : Styczeń 12, 2010, 19:01:11 »

Pewnie za młodu łowił plastykowe rybki w baseniku i myślał, że tu będzie podobnie xD.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #754 : Styczeń 12, 2010, 21:12:36 »

Byłem w sklepie w Poznaniu jakieś półtora roku temu i zauważyłem, że sprzedawca jest niekompetentny. Więc pytałem się o coraz to kolejne ryby czekając aż się wysypie. No i stało się: Zapytałem się o Vieja Guttulata. Która kosztowała aż  (ok.)85 złotych. Był to bowiem duży okaz, który mam do dziś w akwa, a wiadomo, że sprzedawcy też sobie ładnie naliczają w dużych sklepach. Pytam się go, a on mi na to to jest yyyyyy zaraz to jest yyyyy o wiem to będzie (napisane było na tym samym akwarium) ta...... Pielęgnica Severum. A ja cicho siedziałem i mówię poproszę dwie Cheesy (bo były po 10 zł). Niestety jedna nie przeżyła potem, ale mniejsza. To wieeeelki sklep, więc dawali rybkę a potem pisali jej kod na woreczku i wklepywał jakiś zwykły kasjer, który nie znał się na akwarystyce. Wziąłem rybki dałem 2 dychy i w nogi. No i tak zyskałem około 150 zł Cheesy
Zapisane
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #755 : Styczeń 17, 2010, 19:12:34 »

Niezłe  Cheesy Aż zazdroszczę choć ja sie naciąłem na kupowaniu w sklepach takich jak Bricomarche . Każda z rybek i roślinek jakie tam kupiłem nie dotrwła tygodnia  Sad Wię nie polecam kupowania w sklepach tylko w zoologicznych   Wink
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #756 : Styczeń 18, 2010, 20:47:41 »

Niezłe  Cheesy Aż zazdroszczę choć ja sie naciąłem na kupowaniu w sklepach takich jak Bricomarche . Każda z rybek i roślinek jakie tam kupiłem nie dotrwła tygodnia  Sad Wię nie polecam kupowania w sklepach tylko w zoologicznych   Wink
Zależy kto jest dostawcą w Brico i jak często dostawca nadzoruje pielegnacje ryb przez pracownika wyznaczonego ze sklepu.
Ja z Brico miałem gurami i były u mnie rok wyrosły na duże piękne ryby
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #757 : Luty 13, 2010, 01:05:45 »

A mnie gościu w zoologu wcisnoł kiryska pstrego bez jednego oka kupiłem wtedy cztery co się okazuje trzy z nich w tym ten bez oka żyją już 8 lat i nie wyglądają wcale na staruszki przeżyły w tym czasie ze cztery ospy rybie i żyją.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #758 : Luty 13, 2010, 08:31:57 »

A mnie gościu w zoologu wcisnoł kiryska pstrego bez jednego oka kupiłem wtedy cztery co się okazuje trzy z nich w tym ten bez oka żyją już 8 lat i nie wyglądają wcale na staruszki przeżyły w tym czasie ze cztery ospy rybie i żyją.
IMHO nie wcisnąl Ci tylko sam sobie dałeś sprzedać trefną rybę. Przecież wiesz jak wygląda zdrowy kirys i że nie jest normalne jeżeli tak jak piszesz nie ma oka. Twoim obowiązkiem jest przed zakupem samemu sprawdzić formę ryb a na pewno być przy wyławianiu ich ze sklepowego akwarium. Tylko i wyłącznie Twoja wina.
Połowa opisaych tu przypadków to wina wyłącznie kupujących którzy może się wstydza zwrócić uwagę sprzedawcy a potem to mówią jak to ich wyrolowali. Szkoda tylko, że nikt nie wspomina, że sam na to pozwolił Smiley
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #759 : Luty 13, 2010, 08:34:10 »

Mnie koleś z tego "Gniewko" (czyt. kilka stron wcześniej) wcisnął (a dokładniej mojej mamie, która kupowała mi parkę bocji na imieniny) też rybę bez oka, ale jako, że to na imieninowy prezent mama oddała ją i wzięła nową Grin.
Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #760 : Luty 15, 2010, 20:18:35 »

W sobote miałem niezłą sytuacje w sklepie KAKADU w Arkadii, gość wciskał klientowi antybiotyk dla ludzi, zeby pozbył się glonów:o
Fosforan erytromycyny (erythromycin phosphate) sam tym sinice usuwałem więc to nie takie strasznie dziwne
Zapisane


michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #761 : Luty 20, 2010, 23:25:10 »

 Ja pewnego razu postanowiłem wziąć sprzedawczynie (szefową) w akwarystycznym na chytrość.

Obejrzałem wszystkie akwaria, w jednym z nich były dość duże  kardynałki, gdzie można było określić już płeć.

 Poprosiłem sprzedawczynię żeby wybrała mi 3 samce i 5 samic, a ona mi na to że nie może.
 
 Spytałem dlaczego, a ona że płeć u wszystkich ryb akwariowych możemy rozróżnić tylko u gupików, molinezji i mieczyków, a reszta to obojniaki...
 
Nic nie powiedziałem i kupiłem kilka paczek żywych ochotek i już więcej mnie nie zobaczyła  Marzyciel

  Wcześniej, jak byłem jeszcze młodszy, naciągała mnie i moją rodzinę na chore słabe lub kompletnie nie pasujące do siebie osobniki.
Często razem z roślinami przywlokłem jakieś robactwo, choroby, a i same rośliny nie były pierwszej świeżości.

 Na szczęście ten sklep splajtował, a ja bardziej uważam, mam większe doświadczenie i nawet zakolegowałem się z pewnym sprzedawcom i czasem odkupuje ode mnie roślinki Smiley

 
Zapisane
Lady in blue
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #762 : Luty 28, 2010, 19:53:00 »

- dzieńdobry
wchodzi klijent do sklepu
-dzieńdobry
odpowiada sprzedawca. Klijent ogląda rybki i po chwili mówi
- poprosze tego welona .
- już daje
Odpowiada sprzedawca i pakuje do woreczka .
- Coś jeszcze ?
Pyta po chwili .
- Tak , tą kule
( kule ok 2l. )
Sprzedawca nabija i nastepnie kupujący płacy .
- tylko prosze go włożyć za kurtke żeby nie zmarzł !!!
mówi sprzedawca.
- dobrze dobrze , pojade do domu to go do kuli wpuszcze .

Ta scenka powyżej zdarzyła sie naprawde niestety . Mam dla was jeszcze jedną :

Co podać?
-Tego welona taki ładny jest! a czy może żyć bez grzałki i pompki?
-No jasne czemu nie.. moja żona tak trzymała z nimi nawet kiryski..
-To poproszę 4 kiryski!!
-Już daję.
-A co to za pięknisia?
-Bojownik.
-Zaje**** biorę ją!
-Proszę bardzo..
-O, i tego wezmę (gurami mozaikowy...)
-Proszę bardzo.. to wszystko?
-Tak dzięki. Pewnie wystarczy im takie małe okrągłe akwarium co?
-No jasne.. zapraszam częściej!

Przez takich nie doświadczonych ludzi cierpią ryby ;/ Oczywiście sprzedawcy też są winni !
Co o tym sądzicie ??
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #763 : Luty 28, 2010, 19:56:02 »

No niestety tacy sprzedawcy są.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 21:55:24 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #764 : Luty 28, 2010, 20:25:19 »

moze i tak, ale ta sytuacja jest nie z tego swiata! Kto by tak zrobil?
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: