Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 309360 razy)
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #345 : Listopad 19, 2007, 16:49:26 »

czym oni ją pomalowali?HuhShocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Tak jak się robi tatuaże
Czyli normalnie taką maszynką wyjeli z wody i tatuaż zrobili Huh
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #346 : Listopad 20, 2007, 10:52:31 »

No raczej nie nakleili tatuaża z gumy do rzucia Tongue
Zapisane

couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #347 : Listopad 25, 2007, 09:31:04 »

Tak czytam sobie i czytam co tu piszecie... dochodze do 10 strony i naszla mnie pewna refleksja (odnosnie sprzedawcow na forum) Smiley

Nie wiem, czy Wy to tez widzicie, ale na tym (i na kazdym innym forum) czesto doradza sie sprzet i sie go zachwala, ze najlepszy i w ogole Smiley Oczywiscie nie mowie, ze kazdy post jest od sprzedawcy, ale czesto widac, ze polecany jest sprzet drozszy i nie zawsze lepszy. I oczywiste jest, ze taki poczatkujacy akwarytsa bedzie sie sugerowal postami na forum. I powiecie mi, ze to jest uczciwe? Troche mi wstyd za tych wszystkich, co tak robia. W niektorych postach to nawet instrukcje przepisuja z parametrami, ktore napewno nie sa potrzebne poczatkujacemu akwaryscie, bo jemu wystarczy co do ilu litrowego akwa Cheesy

Oczywiscie to dobrze, ze sprzedawcy sa na forum, bo moga sie zorientowac, ale uwazam ze zachecanie do kupna tego, a nie innego produktu na forum nie jest dobre. Ja na szczescie czytalem baardzo duzo roznych opini na temat roznych urzadzen i uwazam, ze kupilem dobrze. Tyle tych postow poczytalem, ze i mam swoich faworyzowanych uzytkownikow, ktorych porady przyjmuje lekko, a innych (nie faworytow) z przymruzeniem oka Wink

Pozdrawiam
Zapisane

Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #348 : Listopad 25, 2007, 09:57:07 »

Mysle ze o ile takie zjawisko istnieje to ciezko jest stwierdzic na ile jest rozpowszechnione.

Ja na przyklad sprzedawca nie jestem, a w wielu przypadkach doradzam takiego Jägera, Eheima czy chocby kaskade FZN zamiast tanszego atmana.

A parametry filtrow w calosci sa kopiowane prawie przez wszystkich. Nie chodzi tylko o to by nowemu cos wcisnac ale o to by pokazac czemu tak a nie inaczej, by byl to w stanie zrozumiec i nastepnym razem przy wyborze posiadal jako taka autonomie ;]

Trzeba pamietac ze forum nie jest tylko miejscem podstawowych porad dla zakladajacych akwaria ale i miejscem dyskusji bardziej zaawansowanych uzytkownikow.

A wracajac do tematu tematu Cheesy Zawiodlem sie troszke na Diskus Zoo w W-wie. Zawsze mieli bojowniki w takich kwadratowych zbiorniczkach z 5cmx5cm a ostatnio jak bylem sie zdolowalem. Nie dosc ze trzymaja je w kubkach - to nie sa to nawet normalnej wielkosci kubki do wody, tylko jakies takie sciete w pol - nizsze w ktorych ryba nawet pletw nie moze rozprostowac.

Nie sadze by gdzies mieli wieksze zbiorniki, do ktorych wrzucaja je gdy sklep jest zamkniety - no chyba ze :]
Zapisane
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #349 : Listopad 25, 2007, 19:20:25 »

no a mnie tak w kona zrobił że skalarów to moge mieć 12 w moim akwa lecz kupiłem 2 i jak przyszłem do domu okazało sie że dlanich min.jest 100l Grin
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #350 : Listopad 28, 2007, 17:18:31 »

na prawde, ja trzymalem 2 skalary w 30 litrowym akwarium  bo mi wcisnął sprzdawca  Smiley i po 2 latach mi sie rozmnozyly  Grin
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #351 : Listopad 28, 2007, 17:21:48 »

To naprawde bardzo smutne i kojarzy mi sie ze scena z Lalki, w ktorej dwoch tredowatych kochalo sie na gorze smieci.
Zapisane
kondziu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #352 : Listopad 30, 2007, 21:56:31 »

Mnie to jak jeszcze byłem kompletnie zielony to dał 2 samce gupika. A prosiłem o samca i samice. Potem sie kapłem.

Ps:jeden był zwykły, a drugi pawie oczko i to przez to 
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #353 : Listopad 30, 2007, 22:22:50 »

Ps:jeden był zwykły, a drugi pawie oczko i to przez to 

A jaka jest różnica w zwykłym a pawim oczku?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #354 : Grudzień 01, 2007, 12:11:53 »

sklep zoologiczny w szczecinie (CH Galaxy xD), w akwarium gałęzatka. Podpis:"Mech kulka " xD
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #355 : Grudzień 01, 2007, 12:23:33 »

A ja polecam sklep w carrefurze w krakowie (nie wiem jak się nazywa) tak jak już wcześniej pisałam, zawsze doradzą, jest tam duzo preparatów/lekarstw/jedzenia dla rybek, a bojowniki nie są trzymane w kubeczkach Angry  tylko w akwa, na które przypadają 3 bojowniki trzymane w takich większych kotnikach, ale codziennie jeden sobie pływa przez 24h (specjalnie kiedyś przychodziłam codziennie, żyby sprawdzić, czy naprawdę zmieniają Tongue ) ! W tym sklepie jeszcze nigdy mnie nie wkręcili Smiley !
bylam niedawno, bojowniki poustawiane w rzędzie w kubeczkach na pokrywach akwariow do sprzedania, na srodku sklepu, kazdy moze taki kubek strącić  Undecided
<mam na mysli carrefour czyzyny, nie na zakopiance>

Na Zakopiance natomiast dziewczyna wylawiala  jakies  rybki <nie wiem co to bylo>. Ryby wily sie, przewracaly do gory brzuchem wygladalo to na problemy z pęcherzem plawnym a ona przewracala je siatka do lowienia i mowila do kolegow ekspertow : no patrzcie one maja normalnie chorobę sieroca... Wylowila jednego ogladnela na rece, pogadala w miedzy czasie z kolega i wrzucila spowrotem  Shocked Z kolejnymi zrobila podobnie.
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #356 : Grudzień 01, 2007, 12:36:02 »

I właśnie dlatego nigdy nie kupuję ryb w sklepach tylko od akwarystów lub na giełdzie tam szanują rybki choć widziałem jak jedna k**** trzymała bojki w kubeczkach a i rośliny są tanie Smiley
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #357 : Grudzień 01, 2007, 16:02:53 »

I właśnie dlatego nigdy nie kupuję ryb w sklepach tylko od akwarystów lub na giełdzie

Blazenek.. a Ty jestes z Krakowa?? Jezeli tak to co myslisz o gieldzie na balickiej?? Ja tam ryb juz wiecej nie kupuje. Co prawda lepiej wygladaja niz te w zoologicznych ale nie liczylabym zbytnio na szczerosc i uczciwosc handlarzy. Jeden chcial mi sprzedac 5pawiookich do 130l  Grin i kupilam tam kiedys chore ramirezki-padly w tydzien albo 2, bez zadnych zewnetrznych objawow.

 Rosliny ladne i tanie ale jak dalam te rosliny do krewetek to wszystkie krewecie padly Undecided

Teraz kupuje tylko na Batorego w zoologicznym- polecam.
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #358 : Grudzień 01, 2007, 16:51:22 »

Ja jestem z Tuszyna (ok.Łodzi) kupuje na ul.Świętej Teresy na stadionie "Start" ramirezki padły ci pewnie przez złe parametry wody. Wink
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #359 : Grudzień 01, 2007, 18:38:53 »

ramirezki padły ci pewnie przez złe parametry wody. Wink
a wlasnie ze nie  Tongue
Zapisane

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: