Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 309341 razy)
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #330 : Październik 29, 2007, 11:10:08 »

Czy mówisz o tym przy Cinema City na Zakopiance??
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #331 : Październik 29, 2007, 12:15:19 »

Ja praktycznie prawie wszystko co zywe kupilem w AtollZoo na Goclawiu (W-wa).

Taki, maly, osiedlowy sklepik z bardzo ladniie udekorowanymi, zadbanymi zbiornikami i zdrowymi rybkami.

Obsluga mloda, mila i chetne do pomocy ;]

Nie chcieli mi sprzedac, prawie zadnych niskich roslinek, gdy dowiedzieli sie ze mam tylko 15W oswietlenia ;]

Tylko mimo wszystko trza tam przychodzic z pewna wiedza.

Zapytalem o otoski to pokazali mi jakies inne mniejsze glonojady :

Chyba jakies peckolity

http://www.fishbase.org/Summary/SpeciesSummary.php?id=49978

ponoc czasem w sklepach tez sa nazywane otoskami.

Pozniej chcialem kupic u nich samiczke borelli opal a chyba dostalem alacrina ale tego im raczej, wypomniec nie moge, bo nawet na apisto.pl nie ma pewnosci co do gatunku ;]

Generalnie polecam, rybki zdrowe, szczesliwe i zadziwiajaco malo plochliwe ;]
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 12:32:12 wysłane przez Tadeus » Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #332 : Październik 29, 2007, 15:15:56 »

Tadeus Atoll ma jedną wadę - dla mnie to czarna dziura - jak tam wchodzę to spędzam masę czasu na pogaduszkach Wink Niestety lub stety, zależy od podejścia, rośliny mają głównie z Tropica - drogie jak cholera Wink Ale nigdzie nie dowiesz się tyle co tam o krewetkach i rybciach odpowiednich do krewetek.  Zresztą to jeden z moich ulubionych sklepów więc co tam sie będę rozpisywać a poza tym mam do niego 10 minut piechotką Wink
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #333 : Październik 29, 2007, 15:45:01 »

bylem i powiem ze sklep niezbyt mi sie spodobal ... facetka se gadala z jakims gosciem, facet wymienial podloze w morszczaku a ja hmm ... jest strasznie maly i ciasny, ale rybki bardzo zdrowe i zadbane, ja kupilem korzonek i kilka roslin mi. minipelię za 8zl Smiley musialem troche poczekac zeby ktos sie zainteresowal ..... a szkoda bo dlugo jechalem  Sad o wiele lepsze wrazenie robi na mnie discus, większy wybór roślin, a jak tylko wejdę to taka pani zaraz sie interesuje i doradza i pomaga wybrac roslinki Smiley ja widzialem kiedys w zoologicznym w wola park jak sprzedawca sprzedal 54l z calym wyposarzeniem i uwaga 5 piraniami paku  Angry Undecided Undecided zamurowalo mnie  Undecided natomiast u mnie w podwarszawskiej miejscowosci kiedys zostaly sprzedane hamsko wykolorowane pawiookie razem z mieczykami do 15l  Undecided szkoda .......................
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #334 : Październik 29, 2007, 15:58:22 »

No ja za to w diskusie zawsze musze czekac, az sie ktos mna zajmie ;
Tam mi zreszta tez chcieli cos zupelnie innego wylowic niz mowilem. Trza uwazac po prostu.

A ze w Atollu ciasno jak cholera to prawda, no ale takie uroki przytulnych sklepikow ;]
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 16:01:35 wysłane przez Tadeus » Zapisane
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #335 : Październik 29, 2007, 21:55:11 »

I co się dziwić sprzedawcy ze w ch**a wali.
Albo interes będzie dochodowy albo zamknięty.
Taki naród taki rząd takie przekręty-żyj i daj żyć innym.
AVE
Zapisane

wojtx
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #336 : Listopad 12, 2007, 23:24:44 »

ktoś nadmienił o faszerowaniu prystelek w celu uzyskania tej świecącej pręgi. W Alfie w Olsztynie są tzw, gupiki neonowe, byłem tego samego dnia gdy je wykładali, wyglądały fenomenalnie. Miałem nawet zamiar kupić parke. Więc poszedłem dzisiaj a tu taka sytuacja, wtedy większość ciała miała odblaskowy kolor pomarańcz lub bardzo jasny niebieski, a dzisiaj patrze bo odblasku prawie nie ma śladu, jest za to czerń, na niektórych samcach widać kolorowe kropki na płetwie ogonowej. Nie znalazłem na necie takiego gatunku. Wciskają je za 9 złoty za sztuke
Zapisane
blastek18
blastek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


blastek18


« Odpowiedz #337 : Listopad 13, 2007, 23:52:45 »

kurde z tymi sprzedawcami to przesada... ostatnio jak kupowalem pawiookie i mialy ospe to sprzedawczyni wciskala ze te pielegnice tak maja- te kropki to taka ozdoba. jak poprosilem o ihtiosan to malo mnie ze sklepu nie wygonila. ja jednak kupilem- moje pawiookie w super kondycji a z kobieta wiecej nie rozmawiam. pozdrawiam
Zapisane

100l, 160l, 200l, 30l kwarantanna
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #338 : Listopad 14, 2007, 00:02:27 »

A widzieliście takie malowane dziwolągi?

To papuzia z tatuażem z zoologika w Silesia City Center w Katowicach:

Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Cosmo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #339 : Listopad 17, 2007, 10:34:35 »

 Shocked O matko, o matko! Shocked
 Undecided Ja na szcęście chodze do odbrego sklepu gdzie facet zna się na rzeczy ale czasami widzę jaką wspaniałą wiedze mają ludzie... ostatnio w sklepie gość kupował JEDNĄ brzankę. Shocked Pewnie tak mu się spodobała że musiał ja mieć i już. A to czy ryba jest stadna czy nie to już nie ma znaczenia...
Zapisane

5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #340 : Listopad 18, 2007, 16:42:20 »

Boże.Pamiętam swoje pierwsze akwarium i doradztwo mojego arcy inteligentnego kolegi i sprzedawcy zoologicznego obaj są sobie warci.Nie było mnie wtedy na forum waszym,nie miałem bladego pojęcia o akwarystyce.wydawało to sie takie łatwe takie proste tylko  roślinki najlepiej sztuczne żeby nie było kłopotu,ryby,woda i to wszytko a i filtr.no i oczywiście akwarium.Mój kolega ma do tej pory przerobione akwarium 60l z trzema roślinkami zameczkiem.XXXX gupików dziwi sie dlaczego mu sie rozmnażają xxx molinezji też ie wie czemu raz na 3 dni 3 ryby zdychają ale co z tego jak za miesiąc rodzą sie nowe!m,Gurami 3 zbroiniki z tego przeżyło 1,mieczyki,neony innesa,1 Kardynałek.Nie jaki Steglik.słabe oświetlenie.No wiec pewnego razu 1 dzień wcześniej wziąłem sobie wazoniki tak z 5 sztuk takie z Ikea kolorowe niebieskie :)i kilka butelek od wody mineralnej wypełniłem to wszytko świeżuteńką wodę z kranów z Łodzi choć mówią że najlepsza w Polsce.Następnego dnia wybrałem sie po akwarium swoim kompanem niezwykle inteligentnym do sklepu na zoologicznego na Janowie.Wybrałem sobie akwarium takie malutkie fajne tylko trochę wydawało mi sie wysokie.Dobra teraz żwirek,roślinki pytam sie o żywe a on mówi że w tym akwarium to nie da rady żywe roślinki ja nie wiedzący mówię ok,sprzedał mi sztuczne,rybki rybki rybi tak rybki pytam sie mówię mu że woda w wczoraj wpuściłem do wiaderka,i czy ryby mogą już?A on na to oczywiście przecież to aż 24 godzinny.Minęło chyba za 18 ale kit.No a teraz te fajne rybki.Zadaje Panu pytanie ile rybek można mieć w takim akwarium a on że z 10 spokojnie może nawet za 12.No to wybieram rybki 4 Neony innesa 1 bojownik ,2 platki,2 Kardynałki..Cały zadowolony wracam do domu z moim kolegą zakładamy akwarium hurra.żwirek płucze  zalewamy akwarium wodą ojejku nagle mojemu koledze wypadła 2 rybki 2 Neonki iinesa biedne na panele.Błona śluzowa ochrona to chyba już lepiej nie mówić mój kolega dawaj od razu  wodą torebka w gorze spuszcza ryby z wodą z torebki do akwarium szok termiczny musiał tam być na 00%.zakładamy termometr .A biorę od żółwia filtr, przemywam go był on w wcześniej chemikaliami myty dawaj wkładamy.ale co trochę bąbelków jest w akwarium.Trudno.Lampka od biurka 60 W,dawaj dziennie 6 godzin oświetlania no 8 nawet na noc zostawało światło kolega nie powiedział ze tak sie nie powinno.on to pali w swoim akwarium3 godzinny światło bo oszczędniej.Hmn pod wieczór padł mi 1 Kardynałek.jakoś krzywo pływał potem za 3 dni Neonki jakieś białe kropeczki 12 dni później padały,nazajutrz 2 platki jedna całą miłą druga chyba samiec miał otwartą ranne,7 dni później Bojownik.A pokryw e u Pana ******* w zoologu załatwiałem zamówiłem koszt ok 30 zł ale świetlówka nie da rady trzeba tam żarówkę czekam 1 tydzień przychodzę do niego pytam sie a zapomniałem będę w piątek w hurtownie.przychodzę 2 tygodnie później a on na mnie z pretensjami do klienta no widzisz trzeba było sobie jakieś nie akwarium wybrać bo to jest dziwoląg i trudno zrobić pokrywę do tego.No ale ******** jeden przecież miałeś to akwarium w sklepie mówię sobie.Za tydzień maiłem przyjść po pokrywę może biedzie.A 3 dni później zdechły mi wszystkie ryby.Wiec sie wkurzyłem i nie poszyłem do niego.Koledze ********** a zoologiczny na Janowie z fantastyczną obsługą omijam szerokim łukiem.I zrezygnowałem z akwarystyki ale już sie zaraziłem no jak miałem 10 lat to mszyłem o Neonach czerwonych.A swoje pierwsze nie udane akwarium miałem wtedy 13 lat.Mijały lata i mnie znowu ciągnie do akwarystyki mam na dzieje że teraz pójdzie mi o wiele lepiej dzięki sobie i wam Forum wiele sie dowiedział i poczytałem z wielu rożnych źródeł i z poradników Sery,Tetry i Fachowców.
A i do zapomniałem dodać tego jeszcze 13l akwarium kupiłem Titanica to już wo gule koszmar.Wyrzuciłem to akwarium.

Emocje emocjami ale proszę liczyć się ze słownictwem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 14:57:23 wysłane przez 5blue5 » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Cosmo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #341 : Listopad 18, 2007, 19:41:24 »

O matko, o matko, biedne ryby! Shocked Shocked Ale chyba każdy tak zaczynał. Kiss Ja np. włożyłem gupiki do wody odstanej pół godziny - no w końcu odstała się trochę no nie? A potem chowały się miedzy kamieniami (ciekawe czemu?? Lips Sealed ) a ja je próbowałem patykiem wypłoszyć z tamtąd. Lips Sealed

Niestety większośc ludzi, w tym sprzedawców w sklepach ZOO myśli że ryby to jakieś zabawki z którymi można zrobić co się chce...
Zapisane

ganboui
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #342 : Listopad 18, 2007, 22:27:08 »

to jest na serio pomalowana rybka  Shocked Shocked Shocked czym oni ją pomalowali?HuhShocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane

Maciek Cheesy 50L
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #343 : Listopad 19, 2007, 15:04:00 »

to jest na serio pomalowana rybka  Shocked Shocked Shocked czym oni ją pomalowali?HuhShocked Shocked Shocked Shocked
No wiesz papuzie to twórczość człowieka więc nie jak pysie im rozszeżyli to może i pod skórę coś dali  Wściekły
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #344 : Listopad 19, 2007, 16:10:55 »

czym oni ją pomalowali?HuhShocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Tak jak się robi tatuaże
Zapisane

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: