Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy jest tu jakiś cwaniak??  (Przeczytany 94111 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #30 : Listopad 06, 2018, 13:40:36 »

Kurde, ja jestem Smiley

Żyjecie jeszcze?

Pokłóciłbym się z jakimś piewcą prawd objawionych Smiley

edit: shit, widzę, że nawet ciągle moderatorem jestem  Grin
O w mordę, Ducze napisał, a ja przegapiłem.
Ale mam wytłumaczenie, bo buduję dom i za cholerę czasu nie mam.
Mimo wszystko z chęcią kopnalbym jakiegoś mirmila w jaja.
Dawaj "jadziem" z mirem. Coś może przypomnieć?😂🤣😂
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 13:43:41 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #31 : Listopad 22, 2018, 11:11:17 »

Dzień dobry Smiley

Ostatni post na Tym forum napisałem hmmmm chyba kilka lat temu. Z akwarystyki nie zrezygnowałem,ale z 7 zbiorników zrobił mi się tylko jeden i to aż 25l, w którym od lat mam jeden gatunek ryb - endlery tiger Ryby maja się świetnie i mnożą się na potęgę a przy tym żyją co najmniej 2 lata każdy...
Dlaczego tu zajrzałem ? Bo moja córka (ach no tak od ostatniego razu pojawiło mi się dwoje dzieci) tj dwuletnia córka zainteresowała się akwarium.... Co więcej namówiła ojca (ona nie mówi jeszcze ale to nie ważne) żeby z tym akwarium zrobił porządek... Jak tu się nie zgodzić...

Zabrałem się do pracy. Postanowiłem zacząć od oświetlenia bo stara świetlówka była już stara ...Po informacje siegnałem do internetu a tu... Kurna wszyscy świecą jakimiś diodami (szok), dwutlenek węgla można zastąpić jakimś nawozem w płynie który przy okazji zwalcza krasnorosty, pod żwir sypie się  jakieś narkotyki lub ziemię ogrodową...

Co więcej na YT jest bardzo fajny, koleś który ma taka samą ksywkę jak ja tutaj... Zbieżność przypadków czy może się wzorował???  kto wie może są osoby które myślą że on to ja Huh (mam nadzieje że nie) straszne

No nie ważne - wchodzę na moje ukochane forum, patrzę na daty postów a tu wiatr hula... Cisza ... Jak to możliwe się pytam ... i chyba wiem...

To FB i YT zabiły fora internetowe

Ludziom wystarczy szybka informacja na FB albo oglądania filmów na YT (tez lubię je oglądać - bo można się wiele nauczyć) wniosek jesteśmy leniwi. Jak ktoś w tym wątku wcześniej pisał wolimy patrzeć. Na Yt znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania jakie zadalibyśmy na forum . Zresztą wiele forów umiera. Jestem zawodowym ornitologiem i powiem wam że największe forum o tematyce przyrodniczej też świeci pustkami.

Czy to dobrze ? wg mnie nie bo klimat już nie ten...

Wystarczyła chwila (no dobra kilka lat) a nie ma już dawnych znajomości. Kiedyś nie było problemem załatwić sobie jakieś roślinki, nicienie mikro, wymienić się, zorganizować nawet spotkanie przy piwie. A teraz jest jakieś uwstecznienie. W sklepach asortyment chyba bez zmian... Tak można przez FB sie umawiać na wymianę ale widzę że ludzie umawiają się najczęściej gdzieś na ulicy byle by szybciej sobie coś przekazać i się pożegnać...

Czy da się forum ożywić ? nie wiem to zależy od ludzi tj od nas, którzy tu jeszcze zaglądają. Bez pisania nie ma życia. Można zacząć nie od pisania pytań a od opisywania Swoich baniaków. Nie obiecuje ale może coś popiszę . (prowadzę kanał na YT o ptakach i tam też mam zobowiązania względem widzów)

Kto wie...

do zobaczenia na Forum (nie na FB Wink)

Tram (Kuba)
Zapisane

112,25
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #32 : Listopad 22, 2018, 20:39:26 »

Nie do końca się zgodzę, że winny jest Fb i YT.  Podam przykład z własnego podwórka.  Sprawa wygląda tak. Kiedyś udzielałem się równolegle na Podlaskim Forum Akwarystycznym(mieszkam na Podlasiu właśnie). Forum hulało, aż miło. Niestety jak to w życiu bywa zaczęły sie podziały i część osób w tym ja zostało wyrzuconych. Założyliśmy "konkurencyjne" forum. Kilku zapaleńców bez wielkich planów. Dzisiaj PFA nie istnieje, a "moje" żyje i bez fałszywej skromności jest marką rozpoznawalną w krajowym światku akwarystycznym. Uczestniczymy cyklicznie w kilku imprezach akwarystycznych w całej Polsce. Organizowane są coroczne kuligi i spływy kajakowe na które przyjeżdżają ludzie z każdego zakątka kraju. Forum z małej lokalnej społeczności doszło do ogólnopolskiego. Da się? Obecnie już aktywnie nie uczestniczę w życiu forum(brak czasu), ale kontakt z ludźmi mam cały czas. To tak w skrócie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #33 : Listopad 23, 2018, 15:03:29 »

Pytanie czy tu też doszło do podziałów - tego nie wiem bo długo mnie nie było... Nie mniej wiele forów pada albo słabnie. Może jeszcze chodzi o to o czym piszesz - brak czasu. Ekipa tworząca to forum się postarzała i nie miała czasu (tak chyba było ze mną) a młodsi wolą szybsze info. A może jest tak że na każde forum przychodzi czas, a może nie udało się zrobić takiego klimatu, o którym piszesz - fajne ale wymaga sporo wysiłku i chęci...

Pozdrawiam
Zapisane

112,25
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #34 : Listopad 24, 2018, 20:20:58 »

Znak czasów panowie.
Blogi, fora, a nawet strony internetowe padają. Wszystko przenosi się na fb, insta, tweetera...
Chociaż to akurat forum spajał mirmil.
Brakło mireczka, nie ma forum.
Wink
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #35 : Styczeń 19, 2020, 20:28:14 »

Ej cwamiaki,  ujawnijcie się,  gdzie działanie, bo ci niektóre grupy na fb to wołają o pomstę do nieba.
Pozdrawiam.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #36 : Styczeń 27, 2020, 21:42:45 »

Jestem i melduję się na zawołanie. Może i mój wkład w to forum jest żaden, ale szkoda mi go. Jest to pierwsze forum akwarystyczne, na które trafiłem i które zaczęło mnie uczyć i wyprowadzać z błędów akwarysty, oraz co najważniejsze- zarażać tym wspaniałym hobby. Najmilej wspominam magiczne ogrody kolegi Vento, które próbowałem odwzorować u siebie w baniaku (co za bardzo mi nie wyszło :/ ) Tak więc w ramach podziękowania dzisiejsza sesja z mojego nowego baniaka 360l. Pozdrawiam
















« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2020, 21:47:14 wysłane przez Kadafix » Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #37 : Luty 26, 2020, 16:38:26 »

Moje klimaty Good !
Co do forum to niestety już upadło, nikt nie zagląda. Dobre były kiedyś czasy, kilkadziesiąt osób zalogowanych w godzinach wieczornych. Kłótnie z Mirmiłem, echhhhhh
Poznałem fajnych ludzi, sporo się nauczyłem. Niestety takie życie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #38 : Luty 27, 2020, 09:36:54 »

Emperor, a jak tam Twój baniak. Bo 7 lat temu pisałeś coś o polskim biotopie, co jest rzadko spotykane. Wyszło coś z tego?
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #39 : Luty 27, 2020, 19:15:23 »

Polski biotop istniał kilka m-cy i to był koniec mojej przygody z akwarystyką. Od paru lat nie mam żadnego zbiornika. Ostatnimi czasy dojrzewam jednak do powrotu,:) Miejsce pod akwarium wygospodarowane było już na etapie projektu domu. Wzmocniłem chudziaka, doszło dodatkowe zbrojenie,  doprowadziłem wodę, odprowadzenie. Póki co wszystko zamaskowane w salonie. Wywalę kanape i zmieści się jakieś 300x80x70. Jeżeli odpalę to szkło to na bank z polskim biotopem. Mało czasu spędzam jednak w domu, więc nie mam kiedy tym się zająć. Proza życia niestety.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #40 : Luty 27, 2020, 19:41:14 »

Liczę, że jak jednak odpalisz takiego kolosa, to pochwalisz się tutaj nim Smiley albo chociaż cynk, gdzie można obserwować na innym forum. A co by miało w takim akwarium pływać. Mi się zawsze marzyło akwarium z okoniami, lecz uwielbienie skalarów z tą opcją wygrywa.

Eh, z tym czasem, wiecznie mało. Ja na sobotnią podmianę za mało wody RO uszykowałem, dziś czwartek a ja jeszcze nie zdążyłem dorobić wodę, aby dolać wody Cheesy chyba szybciej paruje niż ja leje :p 

P. S Chociaż podziwiam, że tyle czasu bez akwarium. Ja po przeprowadzce nie mogłem pozwolić sobie od razu na docelowy zbiornik, to zawsze towarzyszyła mi 25l kostka, która mega działała mi na nerwy, ale nie mogłem bez wody wytrzymać :p
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #41 : Luty 28, 2020, 19:52:36 »

Jeżeli odpalę zbiornik to na pewno zagoszczą w nim okonie. Miałem już wcześniej, świetne rybska, niestety mega płochliwe. Myślałem nad naszymi drapieżnikami, szczupaki , okonie i sandacze. Póki będą małe to powinny się dogadać. Sporo nurkuję, więc jako tako mam pojęcie jak wygląda podwodny świat rodzimych wód. Postarałby się to odtworzyć. Na razie to kwestia przyszłości.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #42 : Luty 28, 2020, 22:42:24 »

Kwestia jeszcze odwzorowania zimowania itd. Obniżanie temperatur. Ale wszystko do zrobienia Smiley Jak tak czytam to, co piszesz, to aż nie mogę się doczekać założenia tego akwarium.

A co do samego nurkowania, to prowadzisz może jakiś kanał na yt z tymi tematami? Czy tylko tak hobbistycznie, dla siebie. Bo fajnie by się takie coś oglądało.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #43 : Marzec 07, 2020, 14:16:22 »

Moje klimaty Good !
Co do forum to niestety już upadło, nikt nie zagląda. Dobre były kiedyś czasy, kilkadziesiąt osób zalogowanych w godzinach wieczornych. Kłótnie z Mirmiłem, echhhhhh
Poznałem fajnych ludzi, sporo się nauczyłem. Niestety takie życie.
Gej Mirmil. Ach, świetnie go wspominam.
Od czasów Mirmil nie spotkałem podobnej parowy.
Ale fakt, fantastycznych ludzi przetoczyło się przez forum wielu. Najbardziej żałuję że nie udało się doprowadzić do zlotu o którym myśleliśmy.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #44 : Marzec 07, 2020, 14:18:17 »

Ej cwamiaki,  ujawnijcie się,  gdzie działanie, bo ci niektóre grupy na fb to wołają o pomstę do nieba.
Pozdrawiam.
Napisze wiadomość i znika.
Ech,  badrassie... 😑
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: