Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: A może konkurs jakiś?!  (Przeczytany 9349 razy)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #15 : Marzec 12, 2013, 22:55:12 »

Jeżeli dostanę pozwolenie od mojej lepszej połówki na 4 czwarte szkiełko to chętnie wezmę udział w konkursie.
Proponuję aby tematem było: "Jak najdokładniejsze odwzorowanie jakiegoś biotopu". Nie chodzi o to aby mieć w szkiełku piasek z jezior Afryki ale żeby wyglądał on jak z tamtych jezior. Aby zgadzała się fauna i flora, aby parametry choć w części były zbliżone do oryginału. Całość zawierałaby zdjęcia/filmiki zrobionego szkiełka, zdjęcia/filmiki tego co chcieliśmy odtworzyć. Podane byłyby linki do opisu oryginalnego biotopu oraz kilka zdań na temat założenia szkiełka, szukania materiałów, niepowodzeń i miłych zaskoczeń. Czas realizacji minimum 4 tygodnie, maksymalnie 6 tygodni. Publikacji dokonywałby wybrany moderator/opiekun konkursu. Jeżeli wyszłoby to ciekawie to zawsze można próbować gdzieś to opublikować.

Taki pomysł jest świetny, ale te 4-6 tygodni to chyba na przemyślenie co chciałoby się zrobić i kolejne 3-4 miesiące na wykonanie. Trzeba skompletować materiały i sprzęt, ułożyć wszystko w akwa, przespać się kilka nocy z tym układem, pozmieniać kilka razy, wreszcie zalać, poczekać aż dojrzeje, wpuścić obsadę i wreszcie doprowadzić zbiornik do pożądanego stanu. Potem jeszcze finałowe zdjęcia i opis.
To już impreza na miarę przygotowań do IAPLC, lub mistrzostw krewetek.
Ja jestem na tak, ale to chyba za dużo jak na barki naszych forumowiczów. Myślę, że coś mniej wymagającego zgromadziłoby więcej startujących.

Choć Mrs ma rację-już przy wstępnych rozmowach mało kto się udziela (nie umniejszając oczywiście osobom biorącym udział w dyskusji).

Koleżanki i Koledzy-tu nikt nie bije, jeśli ma ktoś z Was pomysł na temat konkursu, lub chciałby w nim wystartować, może niech zabierze tu głos Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #16 : Marzec 13, 2013, 07:05:27 »

Jeżeli dostanę pozwolenie od mojej lepszej połówki na 4 czwarte szkiełko to chętnie wezmę udział w konkursie.
Proponuję aby tematem było: "Jak najdokładniejsze odwzorowanie jakiegoś biotopu". Nie chodzi o to aby mieć w szkiełku piasek z jezior Afryki ale żeby wyglądał on jak z tamtych jezior. Aby zgadzała się fauna i flora, aby parametry choć w części były zbliżone do oryginału. Całość zawierałaby zdjęcia/filmiki zrobionego szkiełka, zdjęcia/filmiki tego co chcieliśmy odtworzyć. Podane byłyby linki do opisu oryginalnego biotopu oraz kilka zdań na temat założenia szkiełka, szukania materiałów, niepowodzeń i miłych zaskoczeń. Czas realizacji minimum 4 tygodnie, maksymalnie 6 tygodni. Publikacji dokonywałby wybrany moderator/opiekun konkursu. Jeżeli wyszłoby to ciekawie to zawsze można próbować gdzieś to opublikować.
Konkurs taki, to zabawa dla osób, które już jakieś tam pojęcie mają.
Drugi pomysł to konkurs dla dzieci, które nie mają nic wspólnego z akwarystyką a chciałyby zacząć. Nagrodą jest jakiś niewielki zestaw (szkiełko, oświetlenie, filtr, grzałka). Kilka miesięcy temu taki konkurs organizowany był w regionie, w którym mieszkam. Zamieszany w to był miejscowy klub akwarystyczny i lokalna prasa.
Na 100% dorzucę cegiełkę do nagrody.
Poleciałeś bardziej niż ja Wink
Pomysł jest świetny i wart uwagi, ale żeby skłonić kogoś do postawienia nowej bańki lub likwidacji starej i odpalenia biotopu, trzebaby mieć naprawde bardzo dobre nagrody.
Bez tego nie znajdziesz uczestników zabawy, niestety.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 13, 2013, 07:45:40 »

Poważniejszy konkurs może będzie niedługo, w końcu jakoś w połowie roku wypada 10lecie Wodnego Świata. Przemek się ostatnio pojawia na forum, więc może coś się urodzi Smiley Aczkolwiek ja nic nie wiem, ani tym bardziej nie obiecuję, nie moja sprawa.

Ale nie przeszkadza to nijak w zorganizowaniu jakiegoś mniejszego konkursu, robionego własnymi siłami. Ja tam mogę jakoś pomóc organizacyjnie, aczkolwiek wielu zabiegów to chyba nie wymaga. Ale konkurs na kilka miesięcy jest jak dla mnie z góry skazany na niepowodzenie. Fajnie wygląda w planach, ale jak już napisał mrs, mało komu będzie się chciało wziąć udział. Jedynie prosty temat i niezbyt wygórowane środki potrzebne na start moga zachęcić więcej osób do udziału. Jednym słowem opis akwariowego planu, który wcześniej proponowałem  Grin
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #18 : Marzec 13, 2013, 08:45:22 »


Proponuję aby tematem było: "Jak najdokładniejsze odwzorowanie jakiegoś biotopu"

HA! Na bank już wygrałem, gdzie trzeba pokwitować odbiór nagrody?

Pozdrawiam

Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #19 : Marzec 13, 2013, 19:55:22 »

Prawdę mówiąc, pisząc te 4 - 6 tygodni, to brałem pod uwagę dojrzewanie zbiornika i wpuszczenie obsady. Aby postawić takie szkiełko od A do Z i być z tego w pełni zadowolonym to z 3 do 6 miesięcy zejdzie (pomijam osoby, które nie liczą się z kasą i czasem). Sam przygotowuję się do postawienie szkła, od lutego zeszłego roku i zostało mi już niewiele do zrobienia. Jedynie szafka pod szklankę (bułka z masłem Smiley) i przekonanie żony, że takiej wielkości akwarium i akurat w tym miejscu spowoduje zwiększenie mojego poczucia szczęścia (i tu mogą być schody  Sad).

Można też zorganizować konkurs 2 w 1, czyli długoterminowy składający się z krótkoterminowych. Konkurs na foto miesiąca, a następnie z 12 wygranych fotek wybieramy foto roku. Kasa na nagrody sama się zbiera. Każdy może wstawić tyle fotek ile chce ale za każdą fotkę jest wpisowe. Nie mam pojęcia w jakiej wysokości, może to być 1 lub 2 lub 5 lub może nawet 10 zł za wystawienie każdego jednego zdjęcia. Chcesz zwiększyć swoje szanse i wysłać 10 fotek na konkurs, to wpłacasz 10 razy wpisowe. Oczywiście mile widziane są również "darowizny" w każdej kwocie, od osób nie biorących udziału w konkursie. Problemem będzie to, że zdjęcia w większości nie będą anonimowe, gdyż osoby dość regularnie zaglądające na forum wiedzą co kto trzyma i jaka ma aranżację oraz jakie fotki pstryka.

Badrass, abyś nie miał tak łatwo, to proponuję specjalnie dla Ciebie, abyś odwzorował faunę i florę wschodniego wybrzeża wyspy Św. Heleny. Gdzieś w stronę Angoli i Namibii. W odległości 58 metrów od linii brzegowej. Smiley (à propos Twojego BW, może masz jakieś zdjęcia mieszkańców?)
To byłby dopiero czad Smiley. Grupa zapaleńców, którzy wycinają 1m3 biotopu z danych współrzędnych geograficznych. Smiley Ciekawe jakimi szczegółami różniłyby się te baniaczki?
Zapisane

gg - 4479432
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Marzec 14, 2013, 06:56:32 »

To byłby dopiero czad Smiley. Grupa zapaleńców, którzy wycinają 1m3 biotopu z danych współrzędnych geograficznych. Smiley Ciekawe jakimi szczegółami różniłyby się te baniaczki?
No i mamy wygranego w temacje "moje akwarystyczne marzenie" Wink

Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #21 : Marzec 14, 2013, 16:12:07 »

Ja bym chętnie wzięła udział ale na pewno nie da rady w konkursie w którym będzie trzeba zakładać akwarium. Czasu brak. Nie wiem czy był już taki konkurs ale może coś z opisem rozmnażania ryb? Oczywiście fororelacja itd.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #22 : Marzec 15, 2013, 07:34:35 »

A ile osób rozmnaża ryby?
Zapisane

kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #23 : Marzec 15, 2013, 08:17:03 »

A ile osób rozmnaża ryby?
To raczej niewłaściwe pytanie   Cheesy
Powinieneś  zapytać ilu z nas chciało rozmnożyć ryby .
Moim zdaniem temat z rozmnażaniem nie jest zły , osobiście też chodziło mi coś takiego po głowie,
taki zapis "rybiej miłości"  Grin , wiadomo nie każdy z zapaleńców posiadających ryby niezależnie od
gatunku doczekał się potomstwa , niemniej mam  wrażenie że jest to marzeniem większości osób
zakładających własny zbiornik.
Wracając do tematu ,  osobom z większym doświadczeniem temat może  wydać się  zbyt trywialny ,
ale pozwoli zastartować myślę też mniej zaawansowanym hobbystom :

Zwyczaje godowe i rozmnażanie ryb

1. Tradycyjnie zacząć by należało od przedstawienie ogólnego wybranego do opisu gatunku
    (biotop, parametry środowiska , może rys historyczny)
2. Można podać optymalne warunki rozmnażania i rozrodu wg źródeł i skonfrontować z posiadanymi
3. Cóż dalej mogła by nastąpić część w której  należało by się najbardziej wykazać  czyli podglądanie  Cheesy naszej parki
   - obserwacja
   - dokumentacja fot
   - wnioski
   - ewentualne sukcesy
4. Podsumowanie  całej zabawy

Wiem ,że nie wygląda to dość powiedzmy profesjonalnie  dla części z was ale może skusi do zabawy większą rzeszę ludzi


Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #24 : Marzec 15, 2013, 08:40:59 »

A ile osób rozmnaża ryby?
Maruda się z Ciebie straszna zrobiła, Ducze Wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 08:42:47 wysłane przez mrs » Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #25 : Marzec 15, 2013, 09:13:02 »

Maruda się z Ciebie straszna zrobiła, Ducze Wink
Tak jak bym już wcześniej nie był marudny Wink

No nic, nie ma co piany bić. Jak dla mnie, nie ma nawet co próbowac robić konkursu dla garstki osób, które będą chciały stawiać specjalnie baniaki pod konkurs albo akurat przytrafi im się jakieś rybie tarło (ewentualnie konkurs na opis tarła gupików to będzie to Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #26 : Marzec 15, 2013, 09:54:50 »

No nic, nie ma co piany bić. Jak dla mnie, nie ma nawet co próbowac robić konkursu dla garstki osób, które będą chciały stawiać specjalnie baniaki pod konkurs albo akurat przytrafi im się jakieś rybie tarło (ewentualnie konkurs na opis tarła gupików to będzie to Smiley
Ducze, najłatwiej jest zrobić jakąś opisówke + fotorelacje - tak jak robiliśmy to wcześniej.
Ewentualnie to akwarystyczne marzenie, o którym piszesz.
Ale żeby cokolwiek zrobić, trzeba:
- pieniędzy,
- chęci,
- zainteresowania.

Pieniędzy brak.
Chęci wykazuje garstka osób.
Zainteresowanie (z wyjątkiem może 2 osób) wykazuja stali użytkownicy, a raczej ich garstka.
W ogóle temat jak dla mnie do zamknięcia.
Kto dziś chce uszczęśliwiać innych na siłe?
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #27 : Marzec 15, 2013, 11:38:17 »

Dlatego trzeba chyba jednak poczekać na to co Przemek wymyśli i zorganizuje (o ile to nastąpi oczywiście). Będzie z góry narzucony temat, nagrody i promocja. Kto będzie chciał brać udzia,ł bo mu temat i nagrody będą pasować, to weźmie. Teraz to faktycznie nie ma o czym za bardzo gadać.
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #28 : Marzec 15, 2013, 20:42:34 »

szkooda. Sad   ale w sumie racja, konkurs jest dla ludzi, bez ludzi się nie odbędzie.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #29 : Marzec 20, 2013, 16:26:22 »

Ja rozmnażam na bieżąco kiryski i gupiki Tongue

A w temacie konkursu - mogę cyklicznie dorzucać coś do nagrody dla "małych konkursów" np wspomnianego fotograficznego.
- do I miejsca nawóz (do mchów lub kompletny) 1l + Pro Carbo 1l
II 2 x 500 ml
III 2x 250 ml


Kto ma roślinniak/mcharium wie, że nawóz i węgiel zawsze się przyda. Ewentualnie mogę podarować coś innego.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: