Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « 240L-prezent i wielki problem- POMOZCIE!!!
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 240L-prezent i wielki problem- POMOZCIE!!!  (Przeczytany 5827 razy)
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #15 : Grudzień 05, 2007, 16:35:52 »

Ja na Twoim miejscu dołożyłabym świetlówek i nie "zabierałabym" cennej powierzchni styropianem.
To na pewno lepsze rozwiazanie ale te ryby nie lubia swiatla, wariuja przy jednej swietlowce wiec ich nie chce uraczyć trzema Cool
Na razie nie wiem z czego zrobic kryjowki ale cos  wymysle. Po za tym docelowo pewnie i tak beda tam pielegniczki a im chodzi tylko o powierzchnie dna Wink.

A co do żwiru to zrobiłabym tak: wyjęłabym żwir ten stary nie płucząc go (ile syfu odpadnie podczas przekładania tyle odpadnie), potem wylałabym tą najbardziej zanieczyszczoną resztkę wody, umieściłabym z powrotem stary żwir a na to dopiero ten czarny z krewetkarium. Chodzi mi o to, żeby nie "wysterylizować" starego żwiru.

Ta opcja chyba bedzie najlepsza. Tylko jak sobie przypomne te mega kupy i ta sluzowke z sumow to mam ochote wszystko wysterylizowac Roll Eyes Rekawiczki po lokcie i moze przezyje. Nieprzyjemnie jest sie moczyc w nieswoim akwarium  Roll Eyes
Zapisane

5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #16 : Grudzień 05, 2007, 16:50:38 »

1.Zorganizuj 2 akwaria nalej wody z tamtego 240l akwarium lub z tych wiaderek daj do każdego zbiornika dwie roslinii.Kup jakiś małe filtry zapowietrzaniem.
2.240l Daj nowe podłożę,bazaltowy żwir, podłoże dla roślin ,roślinny żywe.
3.Filtr zewnętrzny kup jakiś kubełkowy jeżeli oczywiście masz kase.
4 Po 5 dniach wpuść rybki a jeśli możesz to po dwóch tygodniach.
5.Oświetlenie by sie przydało do tego 240l a czy w tej pokrywie są tylko dwa wejścia na 2 świetlówki?
6.Styropian pod to akwarium 240l by sie przydał.
7.Jakaś szafka albo jakiś mebel załatw.
RANY ALE ZAMIESZANIE. Shocked hehehe Cheesy Cheesy Cheesy
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 16:53:20 wysłane przez 5blue5 » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #17 : Grudzień 05, 2007, 17:47:18 »

Oświetlenie by sie przydało do tego 240l a czy w tej pokrywie są tylko dwa wejścia na 2 świetlówki?

Nie wiem nie przygladalam sie tak dokladnie, ale to standardowa pokrywa taka z dwoma otworami na karmienie

6.Styropian pod to akwarium 240l by sie przydał.
7.Jakaś szafka albo jakiś mebel załatw.
RANY ALE ZAMIESZANIE. Shocked hehehe Cheesy Cheesy Cheesy
 

styropian jest ale dam nowy, szafka sie zrobi Smiley

Zamieszanie.. no przeciez Mikolaj idzie!!!  Grin Grin Grin
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 18:06:56 wysłane przez przyjaciolka Zenona :) » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: