Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « 220l 110x50x40 czy mogą być skalary?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 220l 110x50x40 czy mogą być skalary?  (Przeczytany 1771 razy)
Mirtan
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Grudzień 05, 2007, 18:46:01 »

Witam.

Mam okazję kupić używane akwarium 220l o wymiarach:

- długość 110 cm
- szerokość 50 cm
- wysokość 40 cm.

Czy w takim akwarium można hodować skalary? Jest dosyć spore, jednak ma "tylko" 40 cm wysokości i to mnie z lekka martwi.

A jeśli skalary to zły wybór to jakie inne rybki się do tego nadają?

PS. Czy tak duże akwarium nie zarwie mi podłogi - mieszkam w typowym 2-pokojowym mieszkaniu w bloku Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 11:05:47 wysłane przez Mirtan » Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2007, 19:26:16 »

O podłogę bym sie raczej nie martwił... 300 kg powinna spokojnie utrzymać, raczej bym się martwił o to na czym ją postawić.

Do takiego litrażu może praktycznie wpuścić co tylko wymyślisz, skalarom też nie będzie tam jakoś źle, ludzie trzymają te ryby w dużo mniejszych litrażach a wysokość akwarium jest raczej z tych standardowych i chyba że chcesz mieć specjalnie dedykowane akwarium dla skalarów... ale 40cm powinno wystarczyć...
Zapisane
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2007, 21:02:06 »

Dla mnie mogą być .Ale zależy jakie będziesz mieć ryby jeszcze.
Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Mirtan
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2007, 00:06:30 »

Planowałem zrobić akwarium z rybami z Ameryki Południowej... Ale to na razie tylko takie plany na przyszłość.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2007, 09:25:32 »

Jakie piękne wymiary! Takie akwarium przeznaczyłabym dla pielęgniczek i jakichś zmniejszych zbrojników, może jakieś kiryski ponieważ masz bardzo dużą powierzchnię dna i szkoda tego marnować. 40 cm dla skalarów będzie tak na styk bo jak dołożysz podłoża to Ci zostanie ok 28-30 cm wysokości słupa wody bo przecież nie lejesz wody po brzeg więc przemyśl to jeszcze.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: