Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: 200L od początku  (Przeczytany 11324 razy)
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #30 : Sierpień 05, 2009, 13:03:41 »

Czyli co? Na razie chyba nie ma co kombinować (bo mam jeszcze TETRY EasyBalance i NitrateMinus) tylko obserwować jak się sytuacja rozwinie.
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #31 : Sierpień 05, 2009, 13:59:46 »

jesli woda jest faktycznie tak miekka jak wychodzi z testów to moim zdaniem powinieneś ją trochę "zatwardzić".
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #32 : Sierpień 05, 2009, 14:22:57 »

No z tym to problemu nie będzie bo w kranie mam twardszą. Jakie wartości będą tutaj optymalne? Dodam, że docelowo będzie dużo roślin.
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #33 : Sierpień 05, 2009, 19:53:11 »

Stare akwarium miało awarię wody  Sad. Nowe jest dużo większe, ma nowy sprzęt i wodę. A sprawdziłem za pomocą testów oczywiście.

Dzisiaj padła pompa z filtra i zanim przyjdzie nowa działam na filtrze wewnętrznym z 60L akwarium. Mam nadzięję że trzy dni da radę.

awarię wody? O.o
A jaki filtr kupiles ze padl po tygodniu ?
Widac ze duzo czytales nt zakladania akwarium skoro stary filtr z 60tki odlozyles na bok na parę dni... - no chyba ze woda rzeczywiscie miala awarie bo np wlales tam domestos :O

sorry ja w to nie "łykam".

A jakie masz oswietlenie ze chcesz chodowac "duzo" roslin?
Rosliny w piasku? wg mnie sredni pomysl.
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #34 : Sierpień 05, 2009, 20:12:50 »

Filtr jest Juwel tak jak i całe akwarium, które kupiłem po 6 miesięcznym użytkowaniu.
Nie wiem o co Ci chodzi z tym nie łykaniem ale woda miała awarię i tyle, wolałem nie ryzykować. Tym bardziej, że w "nowym" filtrze są stare gąbki i wkłady.

Już niejedno widziałem akwarium z piaskiem, w którym był piękny gąszcz więc może i mnie się uda.
Na razie mam 2x30W ale dołożę jeszcze na pewno 30W a może i dwie. No oczywiście CO2 i nawożenie.
Miało to wszytko być przygotowane przed wpuszczeniem ryb ale niestety się nie udało.
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #35 : Sierpień 06, 2009, 00:38:12 »

co oznacza "woda miala awarie wole nie ryzykowac" ? wyparowala?

z "łykaniem" chodzilo mi o to ze wg mnie zadnej awarii nie bylo.
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #36 : Sierpień 06, 2009, 01:10:37 »

Oczywiście masz prawo do własnego zdania.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #37 : Sierpień 06, 2009, 04:19:55 »

Rośliny na piasku mogą naprawde ładnie rosnąć Smiley ( to że rosliny i piasek to złe połączenie to jakiś mit jest). Ale może zamiast nowej pompy do imo nieszczegulnego filtra wewnętrznego juwel lepiej by było w kubełek zainwestować? A co do awarii to sama jestem ciekawa co znaczy ''awaria wody'' ??
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #38 : Sierpień 06, 2009, 07:30:06 »

Pompa już zamówiona, także po ptakach. Swoją drogą to co jest nie tak z tym filtrem bo jeszcze nic złego na jego temat nie wyczytałem.

A awaria wody znaczy, że coś się do niej dostało co truło ryby. W 24 godziny padły trzy ryby i Amano. Dochodzenie jeszcze trwa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 07:32:29 wysłane przez czapka » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #39 : Sierpień 06, 2009, 11:37:21 »

Pompa już zamówiona, także po ptakach. Swoją drogą to co jest nie tak z tym filtrem bo jeszcze nic złego na jego temat nie wyczytałem.
Tak niby nic ale jednak pąmpa nie działa co? Wink Właściwie to nie miałam na myśli awaryjności ani nic podobnego jedynie to że zajmuje duzo miejsca w akwarium zabierając przestrzeń zawsze przecież cenną i na dokładke szpetnie to wygląda -takie wielkie pudło w akwarium....
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #40 : Sierpień 06, 2009, 12:14:06 »

No z tym miejscem to racja ale niedługo zarośnie i nie będzie go widać. Podoba mi się w nim, że ciągnie wodę z powierzchni i znad dna, po za tym ma 6 różnych wkładów, które można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb.

Przy okazji: zawsze mam to przez jakiś czas w nowym akwarium. Pojawia mi się biały meszek, coś jak pleśń na korzeniu i niedojedzonym pokarmie. Czy to po prostu brak bakterii rozkładających czy coś innego jest przyczyną. Może jakiś sposób na uniknięcie tego puchu.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #41 : Sierpień 06, 2009, 12:17:04 »

nie wiem co to pewnie rodzaj pleśni ale mi też się pojawia zawsze w nowym akwarium - poprostu trzeba to przeczekać - można niby zmywać i wyparzać korzeń ale to i tak odrasta - powinno się przestac pojawiac jak akwarium się ustabilizuje
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #42 : Sierpień 12, 2009, 19:16:51 »

No i pojawił się następny problem.
Potrzebuję ekipę do czyszczenia szyb wewnątrz. Zbrojniki odpadają ze względu na piasek, otoski z taką powierzchnią nie dadzą rady, syjamski ścigał labeo.
Co jeszcze może zająć się szybami?
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #43 : Sierpień 12, 2009, 19:20:05 »

 Smiley do czyszczenia szyb to najlepsza jest karta (np. do bankomatu , miejska, itp.) -bez tego się nie obejdzie - ale otoski również polecam
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #44 : Sierpień 12, 2009, 19:22:14 »

No i pojawił się następny problem.
Potrzebuję ekipę do czyszczenia szyb wewnątrz. Zbrojniki odpadają ze względu na piasek, otoski z taką powierzchnią nie dadzą rady, syjamski ścigał labeo.
Co jeszcze może zająć się szybami?
polecam czyścik magnetyczny.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: