Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 200l kosztorys  (Przeczytany 3963 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 14, 2009, 21:30:22 »

A świetlówka 100W wystarczy?
świetlówka 100w? hah dobre , nie nie może być -zresztą pokaż nam to cudo.
Filtr który wybrałeś nie nadaje się absolutnie bo: jest za mały -o za małym przepływie i za małej pojemności ale nie nadaje się tez żaden filtr firmy jebao! bo chińska tandeta i raz że podane dane techniczne nijak się mają do rzeczywistych a dwa że serwis to chyba jest w chinach.
Zapisane

haes
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #16 : Czerwiec 14, 2009, 22:07:11 »

A jaka świetlówka była by dobra?
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 15, 2009, 04:52:39 »

minimum wydaje mi się być tak jak podałam 2x 39wT5 , ja mam np. w akwarium 200L 4x30wT8 na dwóch belkach oswietleniowych ,(ale oczywiście można do 200 zmieścić i 6x30w - tylko takiego swiatła raczej nie uda Ci sie opanować więc to zupełie niepotrzebne), To jeśli chodzi o świetlówki bo może być też HQI lub led ....
Zapisane

Mercurossaurus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116



« Odpowiedz #18 : Czerwiec 20, 2009, 10:14:10 »

za 240l szkło + pokrywa standardowa z dwiema świetlówkami + stosowna szafeczka pod to + dwa korzenie giganty + filterek-kubełek JBL e900 + grzałka 300W + żwirek, roślinki, rybcie, programatory, odmulacz i parę innych wyszło ok 1600 zł. Prawie wszystko kupowane w sieci. (bez problemów z transportem szkła itp)

.....ale to nie wszystko. Jest faktycznie problem światła, a raczej roślinek. Słabo niektóre rosną. Zastanawiam się więc, albo dołożę jeszcze światła, albo wystarczy że kupie nowe świetlówki o odpowiedniejszej charakterystyce widma, ale istnieje też możliwość, że wystarczy nawożenie (od tygodnia testuję). Nie mam dużych wymagań co do roślinek więc zadowoli mnie to że nie będą umierać  Cheesy (korzenie w moim akwa są "główniejszą" atrakcją) nie wiem więc jeszcze czy nie trzeba będzie doliczyć do tego jakichś dwóch 2 czy 3 stówek zależnie jak się sytuacja roślin rozwinie.
Zapisane

Akwarium ogólne 240l
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #19 : Czerwiec 20, 2009, 14:23:39 »

Niedrogie ciekawe korzenie mozesz kupic u tego wystawcy http://allegro.pl/item659945710_korzen_mangrowca_1.html
W tej chwili ma tylko 1, ale wystawia czesto wiec dobrze jest napisac - moze cos ma do wyboru ( jesli kupujesz duzo jest mozliwosc negocjacji cenowej)
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: