Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Aranżacja nowego zbiornika 160 litrów
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Aranżacja nowego zbiornika 160 litrów  (Przeczytany 1481 razy)
zimex007
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Październik 30, 2009, 12:19:02 »

Witam, chciałbym żebyście pomogli mi w doborze roślin oraz odpowiedniej obsady ryb , tak żeby rybki czuły się swobodnie a jednocześnie żeby akwarium było ładnie zasiedlone.
160 litrowe akwarium dopiero zakładam , oczywiście posiadam wiedzę o podstawach akwarystyki, od kilku lat posiadam zbiornik 54 litrowy.

To teraz parę słów na temat mojego nowego zbiornika.
- akwarium 160 litrów otwarte, (100x40x40)
- oświetlenie belka oświetleniowa Hagen Glo 2x39W  dwie świetlówki T5       Sylvania Aquastar 10000K,
- podłoże hmm myślę że na spód 1 cm gliny (lateryt), potem 2.5cm ziemi ogrodowej oczywiście z odstępami od szyb (glony), a na górę 4cm grysu bazaltowego o granulacji 0.8 - 1.6 mm, Może macie inne propozycje rodzaju żwirku ? Żeby to ładnie w miarę wyglądało,
- filtracja hmm no właśnie jaka proponujecie ? ,
- grzałka hmm no właśnie jaka proponujecie ? ,
- na środku akwarium postanawiam postawić duży korzeń o pięknych kształtach, może do tego jakieś większe kamienie czy coś podobnego ?
- nie wiem czy założe co2

Co myślicie o rybkach :
- Melanochromis (pyszczak)
- pielęgniczka ramireza
- apistogramma
- bystrzyk brylantowy, pereza, ozdobny
- ameka wspaniała
- brzanki Huh??

Zapisane
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2009, 18:42:47 »

zimex007 jeżeli chcesz mieć brzanki w akwarium to tylko brzanki
a pyszczaki to w ogóle inny biotop.
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: