Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « 200 l - doradźcie abym głupot nie popełniła...
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: 200 l - doradźcie abym głupot nie popełniła...  (Przeczytany 18697 razy)
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #30 : Wrzesień 22, 2009, 09:08:38 »

Pozostaje ci jedno. Elegancki zarośnięty trawniczek, żeby żwirku jak najmniej było widać. Grin
Zapisane

Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #31 : Wrzesień 22, 2009, 09:23:42 »

Mam ponikło, ale to chyba ciężka w uprawie roślinka i nie wiadomo czy da rade.... Co proponujesz na trawniczek?  Co szybko rośnie i nie wymaga cudów? Przypominam, że na razie mam 2x30W standard...
Zapisane
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #32 : Wrzesień 22, 2009, 10:24:45 »

Czegoś takiego nie ma. U mnie bez cudów ruszyły  lilaeopsis nowae zelandiae i cryptocotyne parva. Mam co prawda u siebie 0,43W/litr. Ruszyły bo zbiornik zalałam w połowie lipca a lilaeopsis sadziłam 23 lipca. Podwoił już zagęszczenie. Parva jest mniej wymagająca ale rośnie wolniej i dłużej się ukorzenia. Jak wszystkie zwartki odchorowuje przesadzanie ale potem wygląda ładnie. Rośnie ponoć do ok. 7 cm wysokości. Mało jej w necie. Kupowałam w dwóch rzutach. Pierwsza partia z roslinyakwariowe.pl to były roślinki wys. 2 cm. Wielkie oczy zrobiłam na ten widok (  Angry dobrze że przysłali więcej niż zamówiłam). W drugiej partii z Ridian roślinki miały do 5 cm. Przedwczoraj dosadzałam i najstarsze listki w niektórych roślinkach żółkną. Te maluszki lepiej zniosły sadzenie.
Możesz też wykonać trawniczek z wątrobowców. Fajnie rośnie subwassertang czy pelia lub minipelia przyczepione do kawałeczków kokosa i ułożone obok siebie. Ja przyszyłam je żyłką do siateczki do wyławiania rybek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 10:34:12 wysłane przez rumaki » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #33 : Wrzesień 24, 2009, 09:38:19 »

ja ci polecam malutką paproć rosnącą przy dnie -  Marsilea sp ale tez wolno rośnie Tongue tworzy ładne trawniczki bardzo podobne do tych z glossostigmy
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #34 : Wrzesień 24, 2009, 11:05:05 »

Na razie w sobotę czeka mnie przemeblowanie akwa bo mi się coraz bardziej nie podoba ułożenie. Pewnie będzie przy tym przesadzanie roślin... Trudno- przeważnie to zwartki a one i tak odchorują Wink
O trawniczku pomyślę jak już zakupię listwe T5, bo wtedy będę miała wieksze pole do popisu.  Na razie będzie bez trawniczka tylko gałęzatek przybędzie.
Parametry w normie kolejny dzień Smiley  W sobotę pierwsza podmiana wody.  Mogę nalać takiej prosto z kranu czy starać się odstaną? Będzie ciężko bo w wannie boję się trzymać z powodu chemii, której choćby nie wiem co to nie wypłukam! A jak z kranu to pewnie ciepłą?
Kabomba dosłownie rośnie w oczach!! Dzisiaj juz zakręciła przy lustrze wody Smiley  Popatrzcie na fotki ( jest z lewej z tyłu i z prawej przy samej szybie z przodu). Była malutka Smiley
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #35 : Wrzesień 24, 2009, 20:16:25 »

Jeśli zamierzasz wpuścić do akwa zbrojnika to odradzam ponikło, bo następnego dnia po wsadzeniu będziesz je zbierać z powierzchni wody Smiley Najlepsze jest coś co się porządnie ukorzeni i to jeszcze przed wpuszczeniem tego wandala do akwa.
Czy parametry mierzysz testami paskowymi? bo masz takie wahania ph.
Jak nie masz rybek to wodę lej prosto z kranu.
I jeszcze jedno: nakupiłaś trochę nawozów, ale nie przesadź z nimi na początku bo glony wyrosna ci większe od roślin Wink
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 20:19:51 wysłane przez Esmi » Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 24, 2009, 23:13:09 »

Kupiłam tylko jeden nawóz. I nie wiem kiedy go wlać.  Oczywiscie na razie nie zamierzam....
Testy mam paskowe- i owszem. Wiem ze kropelkowe są najlepsze, ale brakło drobnych na nie  Wściekły  Wczoraj i dzisiaj skorzystałam z kropelkowych znajomych i śmiać mi się zachciało. Czy te paskowe specjalnie zawyzaja to pH czy co? W sumie wszystko było tak jak na paskowych tylko pH było 7 jak byk a na paskowym wyszło 7,2  Huh pH też nie jest stabilne ciągle Wink Przecież rano przewaznie jest niższe w baniakach z roslinnoscią Wink
Biedny zbrojnik od wandala wyzywany  Cheesy To niebieski, więc wandalizm w normie Wink Na razie ma góra 6 cm ( góra- bo nie mierzyłam  Grin ). Ponikł pofrunie? Trudno. I tak dostałam je w gratisie i podejrzewam że się zniszczy. Mam za słabe światło dla niego... Posadziłam wiele odmian roslin na początek aby się dowiedzieć jakim roślinkom będzie dobrze w moim baniaku. A trawnik może zrobię z siatki i wgłębki z czasem? Lub z gałęzatk?
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #37 : Wrzesień 25, 2009, 18:45:56 »

Cytuj
Biedny zbrojnik od wandala wyzywany
Ja mam dwa takie przyjemniaczki Smiley i od tygodnia, codziennie usiłuję posadzić dwie trawki (Sagittaria Subulata) i codziennie rano zastaję je pływającepo całym akwa Roll Eyes
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 26, 2009, 23:11:57 »

Po przemeblowaniu zrobiło się tłoczno. Kilka gałęzatek pójdzie do krewetkarium Wink Zwartek ze trzy też.   Teraz choć zagracone to lepiej mi sie podoba. Tylko niech tył zarośnie.
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 29, 2009, 18:54:25 »

Dzisiaj akwa wygląda tak:
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #40 : Wrzesień 29, 2009, 19:11:58 »

Noo... akwa coraz fajniej wygląda, ale ja bym przewróciła ten korzeń po prawej, żeby bardziej naturalnie wyglądał, bo teraz stoi trochę jak żołnierz na baczność Cheesy
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #41 : Wrzesień 29, 2009, 19:49:13 »

On zasłania filtr... Inaczej nie chciał Wink  Nie będzie go widać tak bardzo, bo posadziłam mech na nim Smiley Częściowo pozwolę zarosnąć i będzie lepiej Smiley Akwa ma dopiero 11 dni.
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #42 : Październik 05, 2009, 11:03:15 »

Mój zbrojnik niebieski okazał się plectosomusem i szuka większego domu....

Krewetki RC wpuszczone przeźroczyste nabrały kolorów

Akwarium jest po następnej podmiance wody. Parametry niezmienne w normie. Woda krystaliczna. Roślinki rosną- zrobiłam drugą przycinke aby poszły tez na boki bo bałagan .... Trochę minie zanim uporządkuję ten chaos Wink Wazne że warunki dla ryb są odpowiednie Wink W niedziele zaczną pływac neonki czerwone ( 30 szt) i kiryski pstre( 6 szt.).
Zapisane
Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #43 : Październik 05, 2009, 11:54:21 »

Wyglada slicznie, fajny klimacik, zielono i czysto:)  jedynie balagan w roslinach - ale moze tak mialo byc - wszystko wszedzie:)

Ale super!
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #44 : Październik 05, 2009, 12:06:16 »

Wyglada slicznie, fajny klimacik, zielono i czysto:)  jedynie balagan w roslinach - ale moze tak mialo byc - wszystko wszedzie:)

Ale super!
Dzięki za pochwały Smiley
Roślinki nie miały być w chaosie. Jest niezamierzonym efektem świerzutkiej akwarystki  Embarrassed Sporo mnie będzie za jakiś czas kosztować zachodu uporzadkowanie tego. Doszłam do wniosku ze najważniejsze jest stworzenie odpowiednich warunków rybkom a aranżacje się dopracuje jak poznam roślinki Wink Na razie czekam co będzie rosło a co nie Wink Wtedy dopiero wezmę się do pracy Wink
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: