Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « 100 lat ruchu akwarystycznego w Polsce 1909 - 2009
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: 100 lat ruchu akwarystycznego w Polsce 1909 - 2009  (Przeczytany 8973 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« : Wrzesień 29, 2008, 13:25:02 »

Wklejam tę informację z forum Łódzkiego Stowarzyszenia Akwarystów i Terrarystów z prośbą abyście wyrazili swoją opinię. Jeśli chcemy mieć wpływ na to co będzie można usłyszeć w Łodzi to zapraszam do dyskusji Smiley


"100 lat ruchu akwarystycznego w Polsce 1909 - 2009.



W maju 2009 roku w Łodzi odbędzie się impreza związana ze 100-leciem ruchu akwarystycznego w Polsce. Przygotowując program prelekcji chcielibyśmy uwzględnić to co Wy, jako miłośnicy akwarystyki, chcielibyście usłyszeć. Jeśli macie jakieś propozycje tematów prelekcji zapraszamy do przedstawienia ich a na pewno uwzględnimy je w naszym grafiku.


Zapraszamy do dyskusji i wyrażenia swoich opinii. "

Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 29, 2008, 15:08:32 »

quo vadis  akwarystyko...
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2008, 15:12:48 »

badrass  ... O co ci chodzi Huh
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2008, 15:24:05 »

bardasowi chodzi chyba o nowe trendy w akwarystyce i gdzie to wszytko nas zaprowadzi za kilka lat. była już swego czasu dość burzliwa dyskusjana kilku forach na temat choćby "nature" i dylematu czy ryby mają być tylko uzupełnieniem roślin w aranżacjach roślinnych. takich tematów "kontrowersyjnych" zanlazłoby się pewnie więcej i możnaby spróbować tym tropem podążać. to chyba o wiele ciekawsze tematy niż prelekcje na temat kto był pierwszy i prężniej działał przez ostatnie dziesięciolecia.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2008, 17:37:38 »

bardasowi chodzi chyba o nowe trendy w akwarystyce i gdzie to wszytko nas zaprowadzi za kilka lat. była już swego czasu dość burzliwa dyskusjana kilku forach na temat choćby "nature" i dylematu czy ryby mają być tylko uzupełnieniem roślin w aranżacjach roślinnych. takich tematów "kontrowersyjnych" zanlazłoby się pewnie więcej i możnaby spróbować tym tropem podążać. to chyba o wiele ciekawsze tematy niż prelekcje na temat kto był pierwszy i prężniej działał przez ostatnie dziesięciolecia.
I tu kolega "wyjął rodzynek z ciasta" właśnie o to mi chodziło
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 01, 2008, 09:16:06 »

Pewnie coś na ten temat będzie, w końcu ma to być impreza tematyczna. Coś jeszcze wam się nasuwa?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
karol13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 198



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 01, 2008, 17:50:10 »

Hmm...

1. ...może coś podobnego do publikacji na stronie PKMD "Czy dyskowce to ryby problemowe" tylko że w bardziej rozbudowanej formie, jak urządzić takie akwarium, jak dbać o paletki.
2. Pewnie niektórych zainteresuje temat urządzania akwarium low-tech a'la Diana Walstad.
Pozdrawiam
EDIT:
3. Urządzanie akwarium morskiego (nie tylko dla miłośników dużego rozmiaru)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 19:46:00 wysłane przez karol13 » Zapisane

Nie polemizuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem. Grin Grin Grin Grin Grin
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 21, 2008, 16:36:41 »

Mi osobiście by zależało na prelekcji nt. akwarium LT Smiley Oraz o rybach, których nie kupimy w pierwszym lepszym zoologicznym .... Czyli o tych mniej znanych.



Daruj sobie uszczypliwości i lepiej ogranicz swoje wypowiedzi tylko do takich na temat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 21:55:30 wysłane przez Emi » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 05, 2009, 10:38:31 »

Prelekcje są już ustalone, plan można obejrzeć tu:

http://www.akwarysci.com/jubileusz/prelekcje.php

I oficjalna strona:

http://www.akwarysci.com/jubileusz/


KTO SIĘ WYBIERA?

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 10:44:28 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #9 : Maj 05, 2009, 11:58:56 »

Widzę, że będzie tradycyjne na takich spotkaniach głaskanie się po główkach i reklama sprzętu, a zabrakło ciekawych tematów akwarystyka a środowisko (oprócz tematu "Akwaria bioindykacyjne"). Można było zaprosić prof. Skórę z Helu, w końcu też ma akwarium  Grin i ma osiągnięcia, dogadać się kimś od żółwi błotnych itd. To są ludzie na poziomie i na pewno można uzgodnić ciekawy temat.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2009, 12:53:20 »

Też jestem trochę zawiedziona. Taka okazja i można się było bardziej postarać...
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 11, 2009, 20:55:54 »

Jako, że miałem okazję zjawić się tam na chwilę, zacząłem pisać relację z ostatniego sympozjum w Łodzi:

http://www.akwarium.net.pl/wiki/V_Sympozjum_Akwarystyczne_2009

Wkrótce dodam więcej informacji.
Jeśli ktoś ma ciekawe zdjęcia z tego wydarzenia to zapraszam do wrzucania tutaj - http://www.akwarium.net.pl/wiki/Specjalna:Prze%C5%9Blij
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 11, 2009, 22:46:45 »

no fakt. jak na obchody to oprawa wyszła trochę żenująco.

na temat organizacji od strony technicznej niech wypowiedzą się Ci którzy "padli ofiarą".

ale jak zawsze było z kim pogadać. 
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 11, 2009, 23:51:42 »

no fakt. jak na obchody to oprawa wyszła trochę żenująco.
Trochę tak. Myślę, że wszystko zdominowało to nieszczęsne mleko ...
Cytuj
na temat organizacji od strony technicznej niech wypowiedzą się Ci którzy "padli ofiarą".
Nie ma o czym gadać - wypadki chodzą po ludziach Smiley Jeszcze się odkujemy Smiley

Cytuj
ale jak zawsze było z kim pogadać. 
I nie tylko Smiley
Zapisane

magda78
czas na zmiany
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #14 : Maj 12, 2009, 20:27:54 »

Jeśli ktoś ma ciekawe zdjęcia z tego wydarzenia to zapraszam do wrzucania tutaj - http://www.akwarium.net.pl/wiki/Specjalna:Prze%C5%9Blij


ja też tam byłam  Cheesy poniżej linki do zdjęć (coś mi nie idzie z wklejaniem na stronę wiki  Undecided )

to akwarium najbardziej mi się spodobało
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81adc69853932d97.html

szkoda, że nie ma takich krewetek słodkowodnych  Sad
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c6dae1c6d9591e8.html

a wiecie co to jest? - na pewno nie ryba  Grin

to jest rasowa świnka morska, wiem, że nie powinnam umieszczać tutaj tego zdjęcia, ale to coś jest po prostu śliczne  Good !
Zapisane

250l towarzyskie
60l krewetki RC
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: