Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 0 ppm PO4 i glony.  (Przeczytany 2301 razy)
arti77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« : Listopad 24, 2007, 16:36:31 »

Witam. Czy zerowy poziom PO4 w wodzie, oznacza, ze glony nie maja szans na rozwoj ?
Zapisane

GLONÓW JUŻ NIE MA   !!    Tongue   A TAK W OGÓLE TO CO TO TAKIEGO ? :-)
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2007, 18:56:30 »

Niekoniecznie.
Zapisane

Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #2 : Listopad 24, 2007, 19:18:04 »

Chcialbym ;] Tez mam zero, a mam doslowanie sciane brazowej waty na wszystkim Cheesy
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2007, 09:53:24 »

Brak PO4 na dluzej to raczej klopty sie szykuja Smiley
Zapisane
arti77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2007, 14:05:41 »

1.

Chcialbym ;] Tez mam zero, a mam doslowanie sciane brazowej waty na wszystkim Cheesy


A co to wg Ciebie jest za stwor:)

2.

To pytanie bylo pytaniem teoretycznym. Jak na razie braku PO4 nie spodziewam sie, choc kto wie....

Turysto mowisz problemy czy z powodu braku zahamowania wzrostu roslin czy jeszcze  innego ?
Zapisane

GLONÓW JUŻ NIE MA   !!    Tongue   A TAK W OGÓLE TO CO TO TAKIEGO ? :-)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 25, 2007, 14:12:58 »

zachamowany wzrost roslin to zmniejszona przemiana materi w zbiorniku ,odpadajace liscie , gnicie roslin itd
poczytaj o brakach fosforu Smiley))
Zapisane
arti77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2007, 15:44:48 »

ok. Chyba rozumiem Smiley

 Na razie mam go ok. 0.1 ppm i na razie bardziej zalezy mi na walce z glonami , z ktorymi chyba zaczynam wygrywac ... (NA RAZIE jak powiedzialem ... Wink )
Zapisane

GLONÓW JUŻ NIE MA   !!    Tongue   A TAK W OGÓLE TO CO TO TAKIEGO ? :-)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2007, 18:21:13 »

trzymajac na 0.1 fosfor nie wygrasz walki niestety trzeba go uczynic pierwiastem limitujacym az glona go zabraknie a 2 sprawa nie koniecznie masz glony przez fosfor mozliwe ze za duzo jest mikro a pozatym 0,1 ppm po4 to granica bezpieczenstwa chodz nie zawsze
Zapisane
arti77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2007, 19:16:34 »

Nadmiar mikro nie moglbyc wg mnie powodem glonow, bo zaatakowaly zanim zaczalem podawac jakiekolwiek nawozy.
Zapisane

GLONÓW JUŻ NIE MA   !!    Tongue   A TAK W OGÓLE TO CO TO TAKIEGO ? :-)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 26, 2007, 07:22:20 »

widzisz z glonami to troche dziwna sprawa zaczyna sie od tego jaka mamy wode w kranie pozniej jakie podloze a na koncu jakie oswietlenie i co w tym czasie damy do wody niektore z poslkich wod sa dos bogte w micro i macro wiec sie nie masz co dziwic ze jeden bedzie mial glony a inny nie
jeszce jest inna melodia ze jak akwarium dojrzewa pojawiaja sie glony u mnie pierwsze byly nitki ale kosiarki je wchlonely
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: