Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Krewetki z afrykańskich jezior i rzek - znacie jakieś?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Krewetki z afrykańskich jezior i rzek - znacie jakieś?  (Przeczytany 13438 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« : Wrzesień 30, 2011, 10:31:15 »

Hi,

Szukałam ostatnio jakichś informacji na temat krewetek afryki, niestety niewiele udało się odnaleźć  Sad Może macie jakieś namiary na to co się kryje w afrykańskich słodkich wodach? nie wierzę, że nie ma tam krewetek Smiley
Zapisane
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 30, 2011, 14:05:52 »

Natknąłem się w necie na: Atya gabonensis, Atya africana i Atya scabra. Podobno często występują w handlu pod wspólną nazwą Atya camerunensis.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 30, 2011, 14:12:26 »

Dzięki, te krewetki oczywiście znam, nie zwróciłam tylko uwagi na to, że są z Afryki   Embarrassed Dobra robota  patryk79Good !

Może ktoś zna takie, które do rozmnażania nie potrzebują solniczki?
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 24, 2011, 09:10:26 »

Tropheus Tanganika kiedyś miał sprowadzić jakieś krewetki z Tanganiki, więc jak najbardziej słodkowodne Smiley Ale nie mam w mailu z ofertą o jakie konkretne gatunki chodziło.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #4 : Marzec 02, 2012, 11:57:52 »

Podobno Krewetka nakrapiana (Atyaephyra desmaresti) żyje w afryce i w europie w rzekach ale niestety też z morza.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: